 |
Fernandez odjede poslední dvě Grand Prix ve třídě MXGP!

Jezdec týmu Honda 114 Motorsports, Ruben Fernandez, vymění svou Hondu CRF250R po třech pódiových umístěních ve třídě MX2 v Trentinu za CRF450R a odjede s ní poslední dvě kola letošního světového šampionátu ve třídě MXGP.
Po sezóně, ve které mladý Španěl pod vedením Livie Lancelot hodně vypiloval své dovednosti, je tato příležitost jakousi odměnou za jeho tvrdou práci. Na začátku sezóny dokonce chvíli držel červené tabulky a ukázal všem, že pokud ho netrápí žádné zdravotní problémy, dokáže obstát proti těm nejrychlejším jezdcům na 250.
Poslední dvě Grand Prix tohoto roku hostí italská Mantova. Fernandez se zde opět objeví pod markýzou týmu Honda 114 Motorsports, se kterým si za minimálního tlaku odbude svou premiéru v extrémně nabité královské třídě. Závodit bude po boku Kanaďana Dylana Wrighta, který rovněž od svého říjnového příjezdu do Evropy předvedl parádní rychlost. Dvojice doufá, že kladně zapůsobí na všechny italské fanoušky, kteří budou moct být osobně přítomni během tohoto intenzivního finále sezóny 2021.
Vzhledem k tomu, že bude moci ještě v příštím roce opět závodit ve třídě MX2, bude moct mladý španělský jezdec nyní v poklidu zjistit, jaké má šance v královské třídě, nasbírat cenné zkušenosti a hlavně zhodnotit, na čem bude muset ještě před svým přechodem do třídy MXGP na plný úvazek v roce 2023 zapracovat.
„Jsem extrémně nadšený z této příležitosti závodit na CRF450R v posledních dvou kolech šampionátu. Je to pro mě skvělá šance, jak si užít dva závody bez většího tlaku na mé umístění. V tuto chvíli je to v královské třídě velmi těžké, ale já chci jenom předvést solidní jízdy ve čtyřech rozjížďkách a ukázat lidem, že jsem schopný jezdit na Hondě CRF450R stejně dobře jako nedávno na CRF250R. Jsou to už dva roky, co jsem jezdil na 450 a budu mít na přípravu a testování jenom pár dní, ale udělám všechno, co bude v mých silách. Bylo by skvělé mít na přípravu více času, ale poslední tři kola v Trentinu mi dodala hodně sebevědomí a nemůžu se dočkat, až pojedu příští víkend v Mantově. Velké díky všem, kteří mi pomohli dosáhnout tohoto bodu v mé kariéře, a kteří mi dali tuto příležitost!“
Míša Somerliková | Zdroj a foto:mxgp.com
AKCE GTSTORE.CZ
Moto přilba SCORPION VX-15 EVO AIR KISTUNE neonově žluto/modrá vel.: XL
Sleva 54%. Pouze do VYPRODÁNÍ!

940 Zobrazit / přidat komentáře (0) |