home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
3. Meteorit cup 2017 – Dolní Heřmanice
V sobotu 6. 5. 2017 jsme se letos už potřetí sešli na další zastávce seriálu O’Neal HT Group METEORIT CUP 2017, tentokrát v Dolních Heřmanicích, které si z minulých ročníků nesou pověst vždy skvěle připravené trati. Letos nám situaci zkomplikovali silničáři, kteří uzavřeli obě hlavní příjezdové cesty a někteří tak lehce zabloudili. Po konzultacích s mapou a známými se ale na trať samozřejmě dostali a startovní listiny po finálním součtu čítaly bezmála 200 jmen!V pátek před závody se na obloze honily černé mraky, ale foukal ten správný vítr, takže se vypršely jinde a Heřmanice zůstaly suché, což možná více ocenili jezdci než kluci z Action Racing Teamu, kteří zdejší trať spravují. Kvůli suchu měli totiž problém s vodou, kdy měli zákaz z téměř vypuštěného rybníka nasávat do kropících vozů, takže museli trošku improvizovat. Ale voda nakonec vyšla akorát, došlo i na kropení před závody a mezi jízdami, takže se prach podařilo udržet v rozumných mezích.Z řad jezdců se objevily stížnosti na špatně připravenou trať. Jako jezdec uznávám, že se Heřmanice tentokrát rozbily o trochu víc, ale musíme si uvědomit, že se trať pro příkladné srovnání a vyžehlení nemohla předem nakropit kvůli suchu a zákazu vodohospodářů. I přes ztíženou úlohu se s tím ale AR Team popral slušně, vždyť Petr Stupka a Martin Chalupa jsou také krosáci a stejně jako všichni si i oni chtějí užít skvělé závody na pěkně připravené trati. Buďme tedy soudní a pokud se nám něco nelíbí, řešme to hned na místě, a ne s odstupem přes klávesnice.

Ranní tréninky se bohužel neobešly bez pár nepříjemných pádů, všem dotčeným přejeme brzké uzdravení! Během polední pauzy probíhalo losování o věcné ceny, které jako již tradičně věnovali naši partneři, mezi které se řadí O’Neal, HTgroup, HDcom Třebíč, SV34, GTmotocross.cz a MXbuzny. Losování tentokrát bylo opravdu nabité cenami, z Heřmanic například odjížděli hned dva šťastní majitelé nových MX přileb O’Neal! Našim partnerům moc děkujeme.Odpolední jízdy probíhaly bez větších zádrhelů, o napínavé souboje a momenty nebyla nouze v žádné třídě a diváci i jezdci tak dostali potřebnou dávku adrenalinu, vzrušení, spokojenosti s výsledkem, zklamání a prostě všeho, co k motokrosu neodmyslitelně patří a proč ho máme rádi. Pokud se někomu zdálo, že jednu žlutou motorku vidí na trati nějak podezřele často, tak to byla Bára Laňková, která na domácí trati odjela hned 5 závodních jízd, přičemž ta úplně poslední „bonusová“ byla s kategorií Open, která jela na tom „nejhorším“ terénu! Ještě někdo chce říkat, že to bylo tak rozbité, že se na tom nedalo jet?

Další závod se jede 20. 5. 2017 v Šumperku, kde nás čeká trať s nádechem klasického motokrosu, která už loni bojovala o přežití. Jsme rádi, že si zde můžeme zazávodit i letos! Na všechny jezdce se tam těšíme a za pořadatele mohu říct, že se vždy snažíme udělat maximum pro to, abyste ze závodů odjížděli spokojení.


Autor: Jiří Kružík
Foto: Jiří Benáček2096
Dnes je: 28. 3. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: