home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020: Výsledky po 1. odjetém závodě v Pacově!

Osička Group Meteorit O´Neal Cup 2020 zahájil sezónu v Pacově!

1. Meteorit Cup odstartuje již tuto sobotu!

Meteorit Cup odstartuje koncem června! Těšíte se?

Meteorit Cup 2020 - Vyjde nám datum prvního letošního závodu?

Meteorit Cup stále čeká na start sezóny!

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
1.Meteorit cup 2017 - Gbely
Meteorit 2017 konečně započal a tak se pojďme společně ohlédnout, jak probíhal první závod sezony. Jelo se na Slovensku, kousek za hranicemi, ve Gbelech, kde vloni Greg Atkins postavil novou trať, jež je specifická náročností svých prvků ale hlavně pískovým povrchem, který pořadatele přímo vyzývá zde uspořádat první race, jelikož terén zaručuje sjízdnost i při nepřízni počasí, což vlastně z kraje roku hrozí vždy. Tentokrát však panovaly nezvyklé dvacetistupňové teploty a slunečno, což byla paráda. Jen ten vítr z polí nemusel nepřetržitě fučet.

Večerní přejímkou jsme i přes očekávání „návalu“ prošli v pohodě a již v pátek startovní listiny čítaly cca 100 jezdců a po ranní části toto číslo naskočilo na finálních 227 účastníků.Trať byla krásně nachystaná, rovná, potahaná bránami a řádně prolitá, což musel být pro jezdce určitě příjemný pohled a všichni se těšili, až budou moct zatahat pořádně plynem. Po polední přejímce, kdy jsme se všichni uvítali a připomněli časový harmonogram a pravidla žlutých vlajek jsme pokračovali oblíbeným losováním o věcné ceny od našich sponzorů, jmenovitě firem HTgroup, HDcom Třebíč, SV34, gtmotocross.cz, MXbuzny a hlavně Oneal.cz, dodavatel kvalitního MX vybavení. Tento pro vás připravil do losování rukavice, kalhoty, dres a krásnou černozelenou přilbu. Vhodit si tak při přejímce lísteček do tomboly se určitě vyplatí.

Poté se již šlo na věc a začínala kategorie Junior, která měla kvůli čerstvě prokropené trati zaváděcí kolo. Borci nasadili pěkně zostra a ihned po startu se do vedení dostávají dva dvoutakty a jeden ventil. Celkově v této kategorii jsem postřehl více dvoutaktů, než čtyřtaktů a tak mi srdíčko poskočilo radostí. V prvním kole vede Štrublík, následovaný Leskovským. Jezdec č.67 Štrublík však buduje ihned pěkný náskok. I přes kropení se začíná díky větru prášit. Na třetí místo už se dere Tomáš Pala a začíná soupeře stahovat, v půli jízdy naprosto krásným manévrem jak ze supercrossu si v zatáčce najíždí soupeře a poté ho předjíždí po zadním kole na roletě, řežba nekončí a celkově je na první jízdu juniorů radost pohledět, jelikož si borci v celém startovním poli nedarují ani metr tratě zadarmo. Pala nakonec jde ještě více do vedení a cílem projíždí se šestivteřinovým náskokem.Dámský pohár byl tentokrát bohužel ovlivněn krytím termínů s podnikem AČR a tak nám do Gbel přijelo děvčat pomálu. Co však bylo pozitivní, zúčastnilo se i pár nových tváří a tak bude zajímavé sledovat vzrůstající výkonnost těchto závodnic. Jeli opět sloučeni s kategorií 85ccm.

Po nich následovala třída 50+65ccm, tu jsem bohužel nesledoval a tak se podívejme až na kategorii AMAtér, která je určena začínajícím pilotům a byť tentokrát jeli všichni dohromady, jsou bodovaní zvlášť MX 2 a MX1. Po startu došlo k menšímu pádu několika jezdců, nikomu se však nic nestalo a ihned začali své stroje zvedat a z karambolu hned dotahovat své odjíždějící soupeře. Bohužel na čele opět sváděli souboje jezdci, kteří do této kategorie absolutně svým výkonem nepatří a tak na ně apelujeme, aby si přestali říkat amatéři a šli závodit raději do vyšší kategorie, ne si honit triko na pravé amatéry. Přece jen AMAtér opravdu ve Gbelech neposkáče všechny skoky, mnohdy s whipem a nehraje si ve vzduchu s motorkou tak, jak by mohl závidět kdejaký pilot třeba z Elitů či juniorů. Příště budou tito přeřazeni.Sloučená kategorie veteránů 50,60 a 66+ měla také nádherný start. Borci se řítí do první točky, bez respektu se zavírají na vnitřek, vede Pipich, za ním hned Malý, Tvrdoň, Foretník a Ilčík. Palba jak prase, vítr však stále fouká a tak na lavici uprostřed tratě musí každý opatrně, neboť každého poryvy odfukují s dopadem o metr jinam, než odkud se na skoku odrážel. Vede stále Pipich ale Malý už mu dýchá na záda. Foretník zažil nepříjemnou krizovku, kdy ho odraz dvojáčku kopl a s drnčícím omezovačem se zapíchl předkem do protivky. Borec to ale ustál a tak pokračuje. Tvrdoň ztrácí pár pozic a tak je pořadí v cíli Pipich, Malý a Ilčík.

Kategorie Elite také obsahovala zajímavé momenty. Hobbíci od 25 let do 39ti ukazují tu pravou krásu motokrosu. Bohužel hned po startu na prvním odskoku také dochází ke žluté vlajce, účastníci karambolu se však po chvíli otřepou a také pokračují dál. Čelo opět vodí střelec na 250 2-t Hollitzky Julián, jezdec z Rakouska, dále se to mele jak v pekelným kotli a já nestíhám souboje sledovat. Hanzal odstupuje pro poruchu techniky. Druhý dojíždí Hájek a třetí Linek, jezdec až z 270km vzdáleného Červeného Kostelce.Poslední, královská kategorie Open musela každému vykouzlit úsměv na rtech jinak prachem zasviněné tváře. Matocha super start, Procházka na malé motorce se prokličkoval zatáčkou a mezi soupeři na třetí místo. Děsná palba a všichni jezdci jsou holt o třídu jinde, než ostatní. Ozdobou závodů byl souboj na špici, kdy Antališ útočí na Matochu, předjíždí ho, Matocha se nevzdává a úder vrací, následně opět výměna na čele, Tögel z MX2 už je ale na třetím fleku a tesá se se soupeři, mezitím na čele proběhne opět výměna pořadí. Ján Stupka je krásnou jízdou na čtvrtém místě, další soupeři jsou ale v závěsu za ním. Super sledovat, jak na táhlých vlnách má každý jiný styl, někdo to bere v sedě, někdo se snaží po zadním jako roletu, a někdo jako dvojáčky. Holt náročný prvek, který mááálokdo umí projet čistě. Stupku zdolává sklenář, Zimolka a Havlíček, tito si to ještě mezi sebou dávají, čelo závodu už se však ustálilo a Matocha má vybudovaný dostatečný náskok, na druhé místo se prodřel Ondra Tögel a třetí dojíždí 444 Antalič. Pořadí v cíli MX1 Matocha, Antalič, Blažek a MX2 Tögel, Sklenář, Procházka.

Druhé jízdy probíhaly ve velice podobném sledu a průběhu, byly k vidění nádherné a napínavé souboje. Tyto však nebudu do podrobna rozepisovat, jelikož vítr neustále foukal a hnal nám všem kvanta prachu do očí. Sice se kropilo a po každé jízdě vyjížděly dvě hasičské tatrovky na trať ale neustálému větru a vyšším teplotám nešlo prostě odolávat donekonečna a tak byla příroda tentokrát silnější.Průběh a výsledky druhých jízd si můžete vyčíst z výsledků, které pro nás zpracovává Cobra Time Fandy Bočka, díky patří také traťákům Juraje Studeníka, kteří měli v tom nečasu opravdu trpkou službu a nesmím opomenout ani záchranáře, komentátora Dušana Binku a zbytek z našeho organizačního teamu.

Doufáme, že příště už tak nebude „fučet“ a že nás na dalších závodech budou čekat ideální podmínky a pěkně nachystané závodiště. Budeme se těšit.

Se všemi tak 15.4.2017 ve Vranově u Brna ahoj.


Text: Jirka “BenJi“ Benáček
Foto: Pavel Salaba


2502

 
>>>  spustit slideshow (3s)
Dnes je: 10. 7. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: