home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020 - Vyjde nám datum prvního letošního závodu?

Meteorit Cup stále čeká na start sezóny!

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
Meteorit Cup 2016 je minulostí
Sezona 2016 je definitivně za námi. Ještě než si přečteme závěrečný report z posledních odjetých závodů, pojďme si zrekapitulovat letošní ročník Motosport HT group Meteorit cupu.Začínali jsme ve Gbelech na Slovensku na zcela nové trati, ze které měli jezdci z počátku vítr ale po prvních kolech ostych opadl a pak už zněla jen slova chvály. Škoda jen vyšší prašnosti dané novým povrchem, každopádně 245 jezdců naznačovalo, že bude letošek hodně našláplý.

Poté jsme se podívali do prosluněného Vranova, kde byl po celý den Idoš, dobrá organizace, stará garda do toho moc nekecala a tak jsme si za účasti 218 pilotů pěkně zazávodili a zhlédli napínavé souboje ve všech zaplněných kategoriích.Třetí v pořadí následovaly Heřmanice, kde mi poprvé pomáhal Krůža s přejímkou a vzpomínám si například na neustálé hudební kreace Dušana binky z jeho mohutných repráků či uvízlé kropící tatrovky. Sešlo se nás tenkrát 207.

Třetina sezony za námi a Šumperk k poježdění. V republice v těch termínech pršelo, avšak na místě krásné květnové podnebí, bující zeleň a úžasné závody. 170 pilotů a děsně zábavné závody bohužel asi na již končící trati.Smrk následoval, 183 jezdců, kluci Manovi se na mě asi nakrknou, ale nazval bych to „klasicky“ jednodušší okruh a tak nějak univerzální závod, co nevybočuje z řady, což není na škodu.

Letos nám však nevyšel Pacov. Sice nás bylo mohutných 236 riderů, ale druhé jízdy musely být pro hustou přeháňku a blesky zrušeny a tak se jelo předčasně domů. Bohužel.Po prázdninách jsme se opět všichni sešli na mém nejoblíbenějším závodišti, v Opatově u Svitav a opět paráda, ideální trať a účast 186 jmen dle startovních listin.

Vranov 2, opět dobrý povrch, účast tentokrát menší a byli jsme na 165ti jezdcích, což byly solidní, poklidné závody, nebýt tedy jednoho zranění.

Předposlední Trnávka doznala menších změn, zůstala uskákaná, jen to první kropení bylo zbytečně silné, pak už to ale bylo OK, účast slabá, 130 jmen ve startovkách a poprvé došlo ke sloučení kategorií Junior a Elite. No a závěrečné Heřmanice si popíšeme nyní. Celkem se vás tak zúčastnilo ve všech kategoriích 625, z toho 27 účastnic Mezinárodního mistrovství ČR motokrosu žen ČAM.Poslední odjetý závod jsme již tradičně měli na písčito-hlinité trati v Dolních Heřmanicích u Velkého Meziříčí a na jezdce čekal kromě připraveného areálu hlavně ideální terén, který nepotřeboval další kropení, jen se díky klukům z Action racing teamu průběžně upravoval. Sychravé podzimní počasí však setrvalo, co ale také v říjnu čekat, že? Já se tentokrát neúčastnil, protože mě v týdnu sestřelilo nějaké nachlazení a za chvíli jdu pod kudlu, tudíž zdraví mi bylo bohužel přednější.

V poledne při rozpravě se tradičně rozdalo úctyhodných 15 cen od našich sponzorů, kterými tímto ještě jednou děkuji za celoroční podporu a bez nich by to nebylo ono.

Jmenovitě díky generálním sponzorům, firmám HT group pana Hromka, motoshop Motosport Milostný z Třebíče a GTstore.cz a GTmotocross.cz Aleše Drlíka, dále děkujeme stálým podporovatelům motokrosu, motoshopu s doplňky HDcom Třebíč, strhávačky SV34.com Radima Vavříka a www.oneal.cz Tomáše Petřiny.Dušan Binka opět rozbalil aparaturu a moderoval, traťáci hlídali jednotlivé úseky a časomíra vše důkladně zaevidovala, čili výsledky byly ihned k dispozici. Co se závodů samotných týče, probíhalo vše v poklidu, rozdělily se poslední body do závěrečného hodnocení, znovu došlo ke sloučení kategorie Elite a Junior no a třešničkou na dortu byla jízda třídy Open za účasti např. Petra Stloukala, Davida Kosmáka, Ondry Brendla, Vaška Kováře a dalších.

Co říci závěrem? Děkujeme všem za vaši přízeň, doufáme, že jste si to náležitě užili, jste spokojeni se svými výsledky a pokud ne, že to vezmete jako motivaci pro další ročník. Toho se také bude týkat tvorba nového kalendáře, vyřizování licencí pro příští sezonu, registrace startovních čísel a přeřazení jezdců do vyšších kategorií. Vše se ale tradičně včas dozvíte na našich mediálních stránkách gtmotocross v sekci Meteorit cup. Mohu snad prozradit, že se to pro vás budeme snažit opět nějak vylepšit a zpestřit.

Zatím tedy hromadně zakřičme „motokrosu 3* zdar a Motosport HT group Meteorit cupu 2017 zvlášť“.


Text: Jirka „BenJi“ Benáček
Foto: David „Hector“ Vítek
GTstore v Hotelu Hukvaldy | Těšíme se na Vaši návštěvu! ;)2708
Dnes je: 1. 6. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: