home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020: Výsledky po 1. odjetém závodě v Pacově!

Osička Group Meteorit O´Neal Cup 2020 zahájil sezónu v Pacově!

1. Meteorit Cup odstartuje již tuto sobotu!

Meteorit Cup odstartuje koncem června! Těšíte se?

Meteorit Cup 2020 - Vyjde nám datum prvního letošního závodu?

Meteorit Cup stále čeká na start sezóny!

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
První závod Meteorit Cupu 2016 - Gbely 2.4.
Motosport HT Group Meteorit cup započal sezonu 2016 úvodním podnikem ve Gbelích na Slovensku. Ze strany jezdců bylo cítit obrovské očekávání, jelikož jen 14 dní před závodem upravil trať Greg Atkins, který jinak staví a stará se o okruhy pro samotné MXGP. Veřejnost tak neměla příliš šancí si tuto „novotu“ vyzkoušet předem a tak alespoň probíhaly živé diskuze na Facebookových stránkách Meteorit cupu. V sobotu se jízd zúčastnilo plných 245 jezdců. Přejímku jsme otevřeli klasicky už v pátek večer a kolem půl 11 jsme boudu zavřeli a šli zmrzlí na kutě. Ráno byla po trati jinovatka a původních hlášených 24 stupňů se zdálo v tu chvíli naprosto nereálných. Postupem dne se ale oteplovalo, jen foukal vlezlý vítr z polí a donutil nejednoho diváka „zastrčit tričko do gatí“. Při trénincích byli jezdci zodpovědní a dodržovali žluté vlajky. Bohužel však musela zasahovat sanitka, kdy se zranil jeden jezdec z Polska a sem tam sebou na měkkém povrchu plácnul i někdo další.Uznejme ale, že jedna věc je trať postavená ve „světovém stylu“, druhá, že si povrch nestačil ještě plně sednout a tak se okruh pod náporem drapáků postupně rozbíjel, což některým po zimě působilo pochopitelné obtíže. Lehčí vítr situaci také ztěžoval a i přesto, že hasiči trať průběžně při trénincích a mezi závody zkrápěli, voda vysychala a vyfoukávala se a tak bylo chvílemi prašno. Bílá tma to ale naštěstí nebyla, jen některé kategorie měly po startu ztíženou situaci. Přírodě holt člověk neporučí a může s tím jen bojovat, což Gbelští do puntíku dělali a patří jim za odvedenou práci a obětavost velký dík. Víc za těch podmínek prostě nešlo udělat.

Při polední rozpravě, kdy jsme se víceméně jen v rychlosti pozdravili a připomněli význam žlutých vlajek, jsme se zasmáli vtípkům komentátora Dušana Binky a poté rozdali věcné ceny při poledním losování. Dík patří tedy našim sponzorům, jmenovitě HT Group pana Hromka, Motosport Milostný Třebíč, SV34.com Radima Vavříka, GTstore.cz Aleše Drlíka a HD com Třebíč.

Polední závody už odsejpaly, jen kvůli pádům, kropení a úpravě tratě docházelo k časovému zdržení a tak poslední Openi zahajovali svou jízdu až po šesté hodině, kdy již sluníčko začalo klesat k obzoru. Bezpečnost je ale nejpřednější a ošetření a úpravy tratě prostě průběžně musely být. Děláme to pro vás, pro vaši radost, zábavu a zážitky, ne aby se polovina pole zmastila, což je snad pochopitelné ;-)

Myslím, že se první závody i přes nepříjemné časové zdržení vydařily, zraněným přejeme brzký návrat bez následků a za čtrnáct dní už se budeme těšit se všemi „v cajku“ ve Vranově u Brna ahoj.


Text: Jirka „BenJi“ Benáček
Foto: Martin296.rajce.idnes.cz
Chrániče krční páteře Alpinestars BNS skladem na GTstore !Nabízíme nové modely chráničů krční páteře Alpinestars BNS a BNS Carbon. Cena BNS je 5750Kč a BNS Carbon stojí 7990Kč vč. DPH.

• www.gtstore.cz/motokros-enduro/chranice/krcni-pater/alpinestars

3270
Dnes je: 10. 7. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: