home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020: Výsledky po 1. odjetém závodě v Pacově!

Osička Group Meteorit O´Neal Cup 2020 zahájil sezónu v Pacově!

1. Meteorit Cup odstartuje již tuto sobotu!

Meteorit Cup odstartuje koncem června! Těšíte se?

Meteorit Cup 2020 - Vyjde nám datum prvního letošního závodu?

Meteorit Cup stále čeká na start sezóny!

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
Motosport HT group Meteorit cup Smrk - 13.6.2015
Prázdniny se kvapem blíží a než se dočasně rozloučíme na posledním předprázdninovém závodu v Pacově, pojďme se podívat, jak to vypadalo minulou sobotu ve Smrku u Třebíče. Protože je trať pro pořadatele „skoro za barákem“, dali jsme si scuka v pátek až k osmé večerní. Neočekávali jsme nějakou závratnou účast a tak jsem si tentokrát přejímku vzal nastarost jen já sám. Dalibor Man, spolumajitel tratě prohlásil, že to zatím vypadá dobře a že víc aut do Smrku den před závodem ještě nikdy nepřijelo, tak jsem byl o to víc zvědav, kolik jezdců budou ráno soupisky obsahovat. Po přejímce jsme si dali nějaká ta pivka a šli do karavanu vytuhnout. Teda aspoň my, pořadatelé. Mnozí jezdci a jejich doprovody se odebrali hlouběji do vsi, kde probíhala hasičská sláva a midlila do toho nějaká rockrollová kapela. Podle pazvuků, které při svém návratu ve tři ráno vydávali, se asi dobře bavili, ale já se bohužel raději pokoušel usnout, než abych se k nim přidal.
Po probuzení jsem šel dodělat druhou část přejímky, tentokrát už opět spolu s Pavlem Berounem a nakonec jsme měli na papíře 196 jezdců, což je velice pěkné číslo a děkujeme vám za něj.

Trať samotná nedoznala žádných změn, kluci ji ale samozřejmě srovnali, prokypřili a řádně prokropili, což se ukázalo jako klíčové, protože se pak už jen průběžně dokrápělo a na to, že bylo vedro „jako prase“ a nehnul se vzduch, se ani neprášilo. Snad až jen na druhé jízdy po startu ale to už nemělo cenu polejvat, protože by pak mnozí hučeli, že to klouže. V tréninku nás vystrašila Viki Lohniská, která chytila nejspíše pant a spadla tak nešťastně, až to vypadalo na podezření na poranění zad a pánve. Pro jistotu byl přivolán medicopter, který pacientku naložil a valil směrem na jihlavský špitál. Zranění se naštěstí nepotvrdila a jezdkyně je v pořádku. Ještě, že tak. Tím nám ale naskočilo cca půlhodinové zdržení, a jelikož jsme měli povinnost zakomponovat kvůli slávě v dědině polední klidovou pauzu mezi 13 a 14 hodinou, bylo jasné, že se závodní den protáhne do večera. Sotva tak dojeli Openi svůj druhý trénink, už na start vyrážela kategorie Juniorů ke své první jízdě. Pak následovali špunti, teda pardon, kategorie 50+65, kde na roštu bylo 16 závodníků a stihli jsme i první jízdu MMČR MX žen ČAM.
Poté už nás hodiny tlačily do polední pauzy s rozpravou a losováním o krásné ceny od Motosport Milostný, Hdcom Třebíč, SV34 Radima Vavříka, Mefo sport Jinín a MX-Tech Míry Závrbského z Napajedel dokonce daroval MX komplet značky Bolder. Super a ještě jednou díky vám všem za spolupráci a podporu, jezdci měli velkou radost.

Po pauze už se mohlo začít opět naplno závodit a hojná divácká účast si přišla na své při napínavých soubojích ve všech rozličných kategoriích. I přesto, že trať byla náročná, už se moc nepadalo a nedošlo naštěstí ani k žádnému vážnějšímu zranění. Podíl na tom zajisté mají i traťáci Jurajů Studeníků. Časomíra Cobra time Fandy Bočka nás průběžně zásobovala aktuálními výsledky a tak sotva se dojela jízda, už jste si mohli zjistit, o kolik bodů jste poskočili v průběžném pořadí.


nejrychlejší žena - Barbora Laňková

Zdenda Pučálka měl dobrou připomínku, kterou bereme v potaz a pro příště se jí zařídíme. Pokud bude depo jinde, než probíhá přejímka, bude tabule s rozpisem jízd k dispozici v depu, respektive u výsledků závodu pohromadě. Většinou to tak je, ale jsou i tratě, kde je depo jinde, než se odehrává hlavní dění a tak, abyste nemuseli lítat z místa na místo, bude „černá tabule“ blíže vašemu místu pobytu.

Jinak myslím, že se závody ve Smrku povedly, některým jezdcům trať neseděla, ale je to motokros a jezdec se musí poprat s podmínkami a ne, aby se podmínky měnily pro potřeby jezdce. Průběžně se kropilo, párkrát na trať vyjel i bagr aby případně upravil náročnější úseky a tak myslím, že panovala dobrá nálada. Jen to slunko do nás nemuselo tak pražit ale to už opravdu neovlivníme.


nejrychlejší muž - David Kosmák


Příští týden se potkáme na krásné a oblíbené trati Pacovský propad a tak si přejme, ať vše vyjde minimálně tak jak doposud, sejdeme se v hojném počtu a společně si užijeme další pohodový víkend při Motosport HT Group Meteorit cupu 2015. Krosu zdar a zatím ahoj.Videoreport Tomáše DzinkaJirka “BenJi” Benáček | foto: Radek LavičkaNové revoluční kolenní ortézy Mobius X8 na GTstore!NABÍZÍME: Kolenní ortézy s ojedinělým systémem, který mění vše od základu. Vše vyšlo z jedné základní myšlenky „We can do it better“ (můžeme to dělat lépe). Mobius nabízí revoluční koncept v oblasti ochrany kolen jezdců! Po sedmi letech rozsáhlého vývoje, několika generacích prototypů a měsících testování s bio-mechanickými inženýry, industriálními inženýry a specialisty v ortopedii, byla patentována unikátní technologie. Tyto ortézy používá mimo jiné také Ryan Villopoto!

Více informací naleznete na níže uvedeném odkazu:
• www.gtstore.cz/mobius-x8-kolenni-orteza-bila-zluta
4141

 
>>>  spustit slideshow (3s)
Dnes je: 11. 7. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: