home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020: Výsledky po 1. odjetém závodě v Pacově!

Osička Group Meteorit O´Neal Cup 2020 zahájil sezónu v Pacově!

1. Meteorit Cup odstartuje již tuto sobotu!

Meteorit Cup odstartuje koncem června! Těšíte se?

Meteorit Cup 2020 - Vyjde nám datum prvního letošního závodu?

Meteorit Cup stále čeká na start sezóny!

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
Motosport HT group Meteorit cup v Šumperku - 23.5.2015
Tenhle report musím začít hned pozitivní náladou, protože uznávám, ze závodů na Rapotínských stráních jsem byl osobně nadšen.

Velké díky za to patří Martinu Kobzovi, před kterým, jakožto novému nájemníkovi, stála obrovská výzva a to historicky první závod na legendární a po letech z jeho vlastní iniciativy znovu obnovené trati u Šumperku, kde se ještě pár let zpětně lítala republika. Nadšenec, fanoušek Martin vše v neprospěch svého času a nákladů nachystal na výbornou a slova chvály zněla i z řad jezdců samotných, což nás těší o to více a jak se říká, „Klobůk důle“ .Trať srovnaná, široká, rychlá s rytmem, prokropená do ideálního terénu, přitom klasický motokros ve stráni s kopci, padáky dolů, bezpečné a široké polety, kolem hluboké lesy, čerstvý vzduch...opravdu krása, díky za to a minimálně za sebe to hodnotím jako zatím nejlépe nachystanou trať, i když jsme některé detaily ladily v průběhu závodního dne. Ochota a obětavost se cení. Díky moc, fakt supr!

Jinak klasika, na místo jsme dorazili v pátek podvečer a i když nás předpověď na Foreca.cz strašila průtržemi, v Šumperku bylo sucho. Mraky se honily po okolních stráních ale na trati samotné ani kapička a tak museli vyrazit dobrovolní požárníci a kropičkou projeli celou trať. Večer jsme se zasmáli, když si naše MX divoženky pustily papuly na špacír (sorry no. 10 a 71 ale nemohl jsem si to odpustit :-D ) a v dobré náladě podroušeni pivem zn. Holby jsme šli lehce po půlnoci spát. Ráno plni energie jsme přijali na 152 jezců, což je teda, Meteoriťáci, slabota ale tak nějak jsme to čekali a každopádně kdo nedorazil, mohl jen smutnit, o hodně přišel. Nemám pravdu? V poledne jsme opět rozdali krásné ceny od našich sponzorů, firem Motosport Milostný Třebíč, Hdcom Třebíč, strhávačky SV34 Radima Vavříka a dárky od MEFO sport Jinín.

Závody samotné díky menšímu počtu jezdců odsejpaly, opravdu pekelnou palbu jsme mohli shlédnout u MMČR MX žen ČAM, kdy se Kristýna Vítková neuvěřitelně tesala s Bárou Laňkovou a u této jízdy muselo srdéčko každého fanouška motokrosu jen jásat radostí, zábavnou jízdu předvedli i piloti kategorie 50+65, zvláště střelec s jmenovkou „Honzík“ na dresu a u tratě snad nebyl nikdo, kdo by mu nefandil. Cvrček měl přilbu a motorku větší než tělo samotné ale s náročnou tratí se pral, seč mu síly stačily. Juniorka byla neméně napínavá, po startu došlo k menší tlačenici a k lehčím pádům, které se naštěstí obešly bez zranění ale v průběžných výsledcích to pak zamotalo pořadím, Elity byly řekněme standardní, kdy jezdců za roštem bylo nezvykle méně a kategorii suverénně vyhrál Milan Laga, čímž ho příště kategorie OPEN vítá s rozevřenou náručí, v AMAtérech se někteří střelci, díky menší konkurenci konečně dočkali zaslouženého a vybojovaného ohodnocení v podobě pohárků za umístění. Finální OPENi už byla vyloženě motokrosová balada. Vždyť dorazili střelci jako Krč, Komprda, Matocha a další. No co vám mám povídat, pecka.

Celkově musím zopakovat, že se závody na Rapotínské stráni u Šumperku velice vydařily, počasí nám po celý den vydrželo naprosto ideální, byli jsme svědky opravdu krásných motokrosových bitev a kdo dorazil, nemohl být nespokojen. Sám se těším, až tam příští rok pojedeme další závod. Nyní nás ještě čekají dva týdny odpočinku a pak na ostro nastoupíme na šestý podnik Motosport HT Group Meteorit cupu ve Smrku u Třebíče. Uvidíme se tam.

Jirka “BenJi” Benáček4225

 
>>>  spustit slideshow (3s)
Dnes je: 6. 7. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: