home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
Meteorit Cup - Gbely - 29.3.2015
Tě pic Meteoriťáci.
Zima utekla takovým tempem, že kdyby mi někdo tvrdil, že se poslední závod vloni jel před měsícem, i bych mu to uvěřil. Těch dní ale uplynulo více, ani jsem se nenadál a už jsme zahajovali v neděli 29.3. prvním závodem Motosport HT Group Meteorit cupu 2015 ve Gbelech na Slovensku.
Říďa mě tentokrát nabral o půl 4 v Pohořelicích a oproti loňsku jsem nejel vzadu v karavanu, čili jsem se po příjezdu na místo nepoblil z mořské nemoci ale pohodlně si trůnil jako navigátor ve Sprinteru.

V depu už stálo karavanů jak na republiku, nachystali jsme nějaké serepetičky do zázemí, prošli si trať a šli s maestrem Berounem na přejímku. Sotva jsme však otevřeli okna boudy, už se před náma vytvořila fronta a tak jsme pod tíhou dojmů tipovali zítřejší účast silně přes 300 jezdců. Přejímka ale kupodivu utíkala rychle, bez nějakých záseků a po krásných dvou hodinkách bylo hotovo. Pak už jsme šli jen na chvíli posedět do legendárního cateringového autobusu, dali párek, jedno, dvě píva, vyslechli si již od notně obveselené společnosti historky o prostatě a když se začalo zpívat “Vysoký jalovec”, raději jsme prchli spát, protože bychom taky ráno nemuseli vůbec vylézt z postele.Ráno budík na šestou, druhá část přejímky, docela dost rakušáků a poláků, kteří tentokrát nevymýšleli nesmysly a bez problémů spolupracovali, za což jim patří dík, překvapivě méně “starých známých”...no kde jste kluci všichni byli? Přiznejte se! Alespoň ale závody pěkně odsejpaly a 232 jezdců je taky pěkné číslo na české poměry.

Trať byla ráno pěkně nakropená a ještě, že tak, protože pak cisterna nemusela za celý den ani jednou vyjet a byl pořád turboidoš povrch. Samozřejmě se to jízdama rozbilo ale která trať není po závodech rozbombardovaná jak Sarajevo, že? V poledne po rozpravě tradiční losování např. o strhávačky od SV34, luxus Acerbis přilbu od Mefa Jinín, rukavice, spreje na řetězy a oleje od Motosport Milostný a HDcom Třebíč, zkrátka spousta z vás si přišla na své a ani pro to nemuseli kroutit plynem jak zběsilí.Závody samotný... zase všichni zrychlili, opět jsem se divil, že bývalí amatéři teď solidně drtěj Elite, že Eliťáci mazácky letěj v Openech...zkrátka postup nezastavíš a to je dobře. Díkec, že jste soudní a necpete se všichni do “amíků” sbírat pohárky. I když i pár sběračů tam bylo i tentokrát a vzhledem k tomu, že by se první pětka AMAtérů vešla časama v pohodě do top10 Juniorky...kluci, zamyslete se nad sebou a jděte tam, kde si zazávodíte a dostanete čočku a nejezděte někde jen, abyste si honili ego a pak machrovali v důchodu před buchtama, že jste byli kdysi ti slavní krosáci a kolik jste toho vyhráli... Je to každopádně každého věc, jen upozorňuji, že přeřazovat se dá i v průběhu sezony, tak aby se ti, kterých se to týká, pak smutně nedivili.Republika holek byla tentokrát suverénní kořistí Jany Antošové. Letěla céres a když už na ni neměla ani Lucka Simonová, to je co říct. Trochu mě překvapila Kikina Vítková, čekal jsem lepší umístění ale buď jí nesedla trať a nebo ještě není pořádně rozjetá. Smůlu si v druhé jízdě vybrala Barča Laňková, když jí klekla mašina a z neznámých důvodů odstoupila navrátilkyně Marika Mlýnková. stopětadvacítkářka Maky Ehlová neměla daleko k holeshotu a i když jej nakonec nezískala, vezla si domů alespoň první flek za dvoutakty. V Openech nám všem Tomáš Šimko ukázal, že i na malý Hondě se dá letět jak to čuně a jelikož nadělil druhému nejrychlejšímu skoro 4sek na kolo, byl suverénně top fastest rider. Za celej den se krom jednoho loktu nikomu nic nestalo, dorazilo i dost diváků, byla pohoda, sranda, občas teda zima ale to se ovlivnit nedalo a tak myslím, že byli všichni po závodech spokojeni. Hodnotím zkrátka Gbelskej Meteorit devíti z deseti praček Whirpool.
Co příště? Neseďte na zadku a dojeďte 11.4 do Dolních Heřmanic u Velkého Meziříčí. Trať bude eňo ňuňo, tak si to určitě dosyta užijete.

My se budeme těšit. Krosu zdar a Motosport HT Group Meteorit cupu zvlášť.Text: Jiří Benáček
Foto: Lucie Cinová
Video: Tomáš Dzinek
4392

 
>>>  spustit slideshow (3s)
Dnes je: 28. 3. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: