home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
Motosport HT group Meteorit cup Pacov 5.7.2014
Pacov je téměř vždy zárukou kvalitních závodů s výbornou jezdeckou účastí a nejinak tomu bylo i při osmém podniku Motosport HT group Meteorit cupu, který se do pacovkého propadu vrátil po roční odmlce. Do Pacova přijelo lehce přes 300 natěšených pilotů, což je letošní rekord! Pokud si někdo myslel, že účast ve Gbelech jen tak něco nepokoří, tak Pacov to dokázal.

Trať byla od rána výborně nachystaná, ale takové množství jezdců zkrátka muselo být znát, takže v odpoledních hodinách už byla řádsky rozbitá. Pořadatelé se všemi silami snažili udržovat trať v neprášícím stavu, což se jim dařilo na výbornou, možná až na jeden zádrhel, kdy před první odpolední jízdou Juniorů byla zatáčka pod depem hodně blátivá… kropič si asi odskočil na pivko a na puštěnou vodu zapomněl…

Nicméně do Pacova míří pochvala za celkově skvělé kropení a také luxusně zařízené depo, kde jsou nové sociálky se sprchami nebo mycí boxy. Do karet pořadatelům hrálo i počasí, které ještě ráno podle předpovědi slibovalo odpolední bouřky, nakonec ale sprchlo jen asi 10 minut během druhé třídy Eliťáků. A samozřejmě přiměřené přírodní kropení je nejlepší kropení, takže povrch byl celý den parádní!

Po dopolední části programu, kdy se odjeli volné tréninky a poté kvalifikační tréninky následovalo losování o věcné ceny, za které moc děkujeme firmám Motosport Milostný Třebíč, HD com, SV34 tearoffs a MX-Tech. Všechno běželo jak na drátkách a nedocházelo k výrazným časovým posunům, takže o půl jedné si Junioři odjeli svoje zaváděcí kolo a mohlo se přejít k ostrému závodění. Jen malé upozornění – vysoká účast sebou přinesla i nové jezdecké tváře, takže některá jména na popředí nemusí být nám meteoriťákům příliš známá…

Třeba v Juniorech se na prvních třech příčkách vystřídali jezdci, kteří nejsou pravidelnými účastníky Meteoritu, ale to samozřejmě vůbec nevadí, aspoň máme srovnání s tvrdou konkurencí z Čech. Kvalifikaci i obě jízdy ovládl celkem s přehledem Jirka Rudolf. Na druhém místě se prostřídali Plch se Slavíkem. Druhé místo si tak díky lepšímu výsledku ve druhé jízdě odvezl Rudolf Plch a se třetím místem se musel spokojit Jindra Slavík. Dvakrát čtvrtý byl Dolák a první pětici uzavíral dvakrát pátý Šimáček.
V MMČR Žen, které se jede při Meteoritu, už ale první trojku obsadily stálice Meteoritu. První místo v obou jízdách zajela Lucka Simonová, což už není nic neobvyklého. V první jízdě výborně odstartovala Hromková a chvíli držela první místo, pak ji ale předjela týmová kolegyně Simonová. Hromková ale bojovala až do konce a nepustila před sebe Laňkovou, která tak finišovala třetí. Druhá jízda znamenala super start a první kolo pro Báru Laňkovou, která nakonec projela cílem jako druhá a na třetí místo ve druhé jízdě i celkově dosáhla Kristýna Řeřichová, díky chybující Hromkové ve druhé jízdě.
Třída Elite byla opět okořeněná novými jezdci. S přehledem v obou jízdách zvítězil Honza Jílek. V první rundě se mi snažil sekundovat Voženílek. Tato dvojice zbytku startovního pole hodně ujela. Třetí místo si v první jízdě vyjel Potenský. Druhá jízda už byla o trochu zajímavější, první Jílek měl sice opět menší náskok, ale za ním to vřelo mezi Hanzlem, Potenským a Voženílkem. V tomto pořadí nakonec projeli i cílem na druhém, třetím a čtvrtém místě. Celkově 1. Jílek, 2. Voženílek a 3. Potenský.
Čtyřicátníci našli svého jasného vítěze v osobě Adolfa Straky, který bral plný počet bodů. První jízda vypadala na druhé místo pro Kudláčka, ten ale chyboval a pustil před sebe na dvojku Haráska. Kudláček byl tedy třetí. Ve druhé jízdě už si ale druhé místo pohlídal před třetím Mezkem. Nedařilo se Haráskovi, který dojel až pátý. Celkově 1. Straka, 2. Kudláček a 3. Harásek.
Veteráni nad 50 a 60 let jeli dohromady. Obě jízdy díky skvělým startům ovládl Ilčík. V obou jízdách za ním dojel Janeček, který se už řadí do kategorie VET60, respekt! Nicméně druhým padesátníkem byl v obou jízdách Foretník. Třetí místo v první jízdě bral skoro domácí Hemr, ve druhé se mu ale vůbec nedařilo, takže třetí místo ve druhé i celkově obsadil Chromý. Jak už jsem zmínil, v šedesátnících exceloval Janeček. Výsledek 2+2 bral Halada a 3+3 zajel Svoboda.
AMA MX1 první jízda. Pětikolový závod nabídl pěkný zmatek ve střídání pozic během prvních pár kol. Nakonec se na čele usadil Michal Vlk, který ale v posledních kolech musel odolávat ataku zezadu jedoucího Doležala. Třetí příčku obsadil domácí Kopecký. Druhou jízdu ovládl Doležal, který měl lepší start než v jízdě první. Dvojku bral Vlk a třetí Pavel Dočkal, který ale neměl moc dobrou první jízdu, takže celkově 1. Doležal, 2. Vlk a 3. Kopecký.

V AMA MX2 byla situace podobná jako u silnějších MX1, nikdo neměl nic jisté. První jízdu kraloval Fisher, který se ale ve druhé musel spokojit s místem třetím. Doubek, který byl v první jízdě druhý, ve druhé zatáhl a vyhrál. V první jízdě třetí Zborník, ale druhou jízdu vůbec nedokončil a podobně na tom byl i v první jízdě čtvrtý Řezníček. Takže kdo tedy bral celkově trojku? Dominik Čermák s výsledkem 5+2. Celkově 1. Doubek, 2. Fisher a 3. Čermák.

MX1+MX2, to byla krasojízda Romančíka, který si přijel do Pacova zatrénovat. Ukázal se Adam Dobeš, který hodně tahal a vyjel si dvě druhá místa. Celkově třetí v MX1 byl Havlíček a to i přes výsledek 6+4. Jeho soupeři totiž neměli konzistentní výsledky. V první jízdě byl sice třetí Hendrych, ten ale druhou jízdu nedojel. Druhou jízdu byl třetí Razím, tomu se ale pro změnu nepodařila první runda. MX2 byla podobná třídě MX1, co se nestálosti výsledků týče. Favorit Boček sice vyhrál první jízdu, ale druhou nedokončil, druhý v první jízdě byl Kaňkovský a třetí Jirka Dobeš. Druhou jízdu MX2 vyhrál Kaňkovský, na druhé místo se vyšvihl Osička, kterému se první jízda vůbec nepovedla, a třetí dojel Dvořák. Po součtu bodů bylo tedy pořadí MX2 následující 1. Kaňkovský, 2. Dvořák a 3. Osička.
V Rodinných dvojicích kralovali Hráskovi před Osičkovými. Třetí byly bráchové Denis a Adrian Csémi.

Na závěr musím zaklepat, že i přes vysokou jezdeckou účast a náročnou trať, kde byly záludné nejen díry při sjezdech, ale také rozbité dvojité odrazy skoro na každém skoku, se nestalo nic extra vážného. Jistě, pár pohmožděnin, naklepaných zadků nebo jiných bolístek bylo, ale to už k tvrdému sportu, jakým MX je, prostě patří. Pokud tedy já vím, nic vážného se nestalo!

Tak máme za sebou osmý podnik Meteoritu a nyní nás čekají asi dva měsíce letní pauzy. Takže doufáme, že budete pořádně trénovat, abyste opět předvedli krásné souboje a bylo se tak na co dívat! Znovu se setkáme se 30.8.2014 v Mohelnici. Celý tým Meteoritu v čele s Pavlem Malým se na vás těší!>>> Kompletní výsledkové listiny naleznete ZDEDěkujeme za podporu GTmotocross vašim nákupem na GTstore !Nabízíme: Dámské trika FOX pro volný čas. Ceny startují na 510Kč, kompletní aktuální nabídku najdete na níže uvedeném odkazu:

• www.gtstore.cz/volny-cas/trika/damy/fox
Jiří Kružík | Foto: Lucie Cinová4388
Dnes je: 4. 4. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: