home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020: Výsledky po 1. odjetém závodě v Pacově!

Osička Group Meteorit O´Neal Cup 2020 zahájil sezónu v Pacově!

1. Meteorit Cup odstartuje již tuto sobotu!

Meteorit Cup odstartuje koncem června! Těšíte se?

Meteorit Cup 2020 - Vyjde nám datum prvního letošního závodu?

Meteorit Cup stále čeká na start sezóny!

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
Motosport HT group Meteorit cup Smrk 21. 6. 2014
Ve Smrku u Třebíče se letos už podruhé odjel v pořadí sedmý podnik našeho oblíbeného seriálu Meteorit cupu. Sedm je sice šťastné číslo, ve Smrku to tak ale nevypadalo. Oproti minulým závodům, kde se posádka sanity většinou „flákala“, měla nyní trochu napilno. Naštěstí ale úrazy nebyly natolik vážného charakteru, abychom se s jejich aktéry nemohli v brzké době opět shledat na startovním roštu!

Prakticky celý den bylo ideální motokrosové počasí, takže se všech 187 zúčastněných jezdců mohlo těšit na závody v ideálních podmínkách. Po dopoledních trénincích následovalo tradiční polední losování o věcné ceny, které do seriálu věnovali firmy Motosport Milostný Třebíč, HD com, SV34 a Atol Group, za jejichž podporu moc děkujeme! Během polední pauzy ještě proběhlo kropení a menší úprava tratě, která už ale byla docela slušně rozbitá. Hold, tolik lidí by za chvilku rozbilo asi každou trať a hlavně jedeme motokros a ne silnice.


Junioři

Závodní odpoledne zahájila kategorie Junior, která si čerstvě pokropené dráhy užívá pravidelně již pár let po sobě. První jízdu vyhrál Vlasta Dobeš, který to ale neměl lehké a musel se na první místo probít. Druhé místo pro sebe urval Karol Sado, který se také musel probíjet startovním polem. Třetí finišoval Klouda, ten sice dlouho okupoval druhou příčku, ale ke konci podlehl tlaku od slovenského závodníka. Dan Vrtal odstartoval parádně, ale postupně se propadal až na pátou příčku. Druhá jízda opět nezačala vůbec dobře pro Dobeše, ale na skoro domácí trati nezklamal a opět si dojel pro vítězství. Dlohou dobu vévodící Harásek (4. místo v první jízdě) se tak musel spokojit s druhým místem a třetí byl Sado. Celkově 1. Dobeš, 2. Sado a 3. Harásek.


50 + 65 ccm

Kategorie nejmenších pilotů na strojích o objemech 50 a 65 ccm měla opět slabé obsazení – celkově 11 jezdců. S nástrahami trati ve Smrku si nejlépe poradil Jan Hadrava, který vyhrál obě jízdy. V té první na něj ale zle dotíral Pikart. Ve druhé jízdě bylo jeho vítězství nad Pikartem už s malým náskokem. Dvakrát třetí dojel Zimek. V padesátkách to byl Štěpán Novotný, který v obou jízdách svým soupeřům ujel. Druhé místo v první jízdě bral Adam Bednář a třetí Filip Matějec. Ve druhé jízdě bral stříbro Filip Beroun, který si pro ně uháněl i v první jízdě, kterou ale nedokončil, takže se musel spokojit s třetím místem celkově. Třetí byl Bednář, což mu vyšlo na celkové stříbro.


MX Woman

Třída MMČR Žen, která startovala společně s kategorií 85 ccm, utrpěla lehkým nedostatkem závodnic kvůli kolizi termínu závodů konkurenčního dámského mistrovství. Bára Laňková tak neměla konkurenci a suverénně zvítězila v obou rozjížďkách. Dvakrát druhé místo si připsala supermotárdistka Hallová. Celkově třetí místo brala Markéta Ehlová s výsledkem 3+4. Ve druhé jízdě se totiž hecla Taušová, která se první runda moc nepovedla a Ehlovou předjela. Třídu 85 ccm ovládl Denis Pytela. Druhé a třetí místo obsadili Měšťánek a Pár, kteří měli stejný počet bodů, ale lepší umístění v druhé jízdě rozhodlo pro Měšťánka.


Elite

Třída Elite napravila svoje zaváhání z Vranova, kde bylo eliťáků podivně málo. Nezaváhal ale Fiala, který stejně jako ve Vranově bral 1+1 a tím pádem jasné celkové prvenství. V první jízdě se ho snažil stíhat Roman Potenský. Tihle dva zbytku startovního pole odjeli. Třetí místo po špatném startu vybojoval Hanzl, který spolu s dalšími aktéry předvedl pěkné souboje o další umístění. Ve druhé jízdě Fiala nenašel zdatného pronásledovatele a v klidu dojel první. Druhý byl tentokrát Hanzl a třetí Novák. O třetí až asi osmé místo byla opět pěkná mela, kdy se pořadí často měnilo. Celkově tedy 1. Fiala, 2. Hanzl, 3. Novák.


Veterán 40

Veteráni jeli opět rozděleně, ve Smrku však jako první startovali čtyřicátníci. Zde neměl konkurenci Kudláček, který obě jízdy vyhrál o více než 9 vteřin před Haráskem. Dvakrát třetí byl Roszicska. Flendrovský, který dominoval minulému závodu ve Vranově, byl dvakrát čtvrtý. Padesátníky ovládl Ilčík před dvakrát druhým Novosadem. Na třetím místě se vystřídali Foretník a Vondrů, ve druhé jízdě byl ale lepší první jmenovaný, takže celková trojka šla do rukou Foretníka. Výsledky šedesátníků byly následující: 1. Sochor (2+1), 2. Klimek (1+4), 3. Gottvald (3+2). Nejstarší pánové se nám pěkně prostřídali…
Rošt ve Smrku je jen pro třicet jezdců a jeho téměř plnou kapacitu využili obě kategorie amatérů.


Veterán 50 + 60

V AMA MX2 Vévodil první jízdě Řezníček, druhý byl Belko a třetí Čermák. Až na páté místo se po dobrém startu propadl Vítek. Ve druhé jízdě se ale blýskl Tomáš Kobza, kterému se povedl start a až do cíle před sebe nikoho nepustil. Druhé místo vybojoval Belko a třetí dojel Řezníček, kterému se naopak start nepovedl. Celkově 1. Řezníček, 2. Belko a 3. Kobza.


Amatér MX2

V AMA MX1 řádil Jiří Rejtmar, jehož jízda amatéra rozhodně nepřipomínala. Takže ke gratulaci k prvenství přidávám doporučení do kategorie Elite. Výsledkem 2+3 si zajistil druhé místo Michal Vlk a trojku bral s umístěními 4+2 Doležal. V první jízdě se před Doležalem umístil Dočkal, který byl celkově čtvrtý.


Amatér MX1

MX1+MX2 byla krasojízda pro Davida Kosmáka, ten ve Smrku neměl žádnou konkurenci a k porci kol v openech si přidal ještě kola navíc s juniory. Adam Dobeš bral dvakrát stříbro a dvě trojky v MX1 si na konto připal Ondra Havlíček. V MX2 byla situace o něco zajímavější. První jízdu těsně vyhrál Sklenář před Jirkou Dobešem, třetí byl Tomáš Osička. Ve druhé bylo ale všechno jinak. Osička načertil svou YZ 125 a v MX2 vyhrál před Sklenářem. Dobeš měl v této jízdě pád a nedokončil, třetí místo tedy s velkou ztrátou urval junior Lukáš Klouda, který si tréninkově odskočil do MX2. Celkově 1. Sklenář, 2. Osička. 3. Dobeš.


Open

V rámci Meteoritu se jede také MČR Rodinných dvojic, kde se počítají nejlepší časy kol, podle kterých se pak přidělují body dle jejich pořadí. Podle často znějícího příjmení Dobeš není překvapením, že duo ve složení Adam (MX1) a Vlasta (junior) bralo zlato. Stříbro šlo k Haráskovým a třetí byly Lukáš a Michal Kloudovi.


Naschledanou za dva týdny...

I přes několik pádů se smrk na podruhé celkem vydařil. Trať, na které byly nový prvek v její zadní části, byla místy hodně rozbitá, ale to už k našemu sportu patří. Organizačně ale není závodům moc co vytknout a počasí bylo pro motokros přímo ideální.

Přijeďte si s námi zazávodit na poslední Meteorit před letní pauzou, který se odjede 5. 7. na republikové trati Pacovský propad, takže se rozhodně je na co těšit! UPOZORŇUJEME TŘÍDY 50, 65 A 85 CCM, ŽE V PACOVĚ NESTARTUJÍ!>>> Kompletní výsledkové listiny naleznete ZDEPodpořte GTmotocross nákupem na GTstore .... Děkujeme!

NABÍZÍME: V poslední době velmi populární MX brýle 100% - ceny startují na 590Kč vč. DPH za model Strata Jr. a končí na 1850Kč vč. DPH za špičkový model Racecraft se zrcadlovým sklem + čiré sklo a 20 strhávaček v ceně! RIDE 100 PERCENT !!!
• http://www.gtstore.cz/motokros-enduro/bryle/100/
Jiří Kružík | Foto: Lucie Cinová4894
Dnes je: 16. 7. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: