home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020 - Vyjde nám datum prvního letošního závodu?

Meteorit Cup stále čeká na start sezóny!

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH




Motosport HT group Meteorit cup Vranov 7.6.2014




Po klasické dvoutýdenní pauze se ve Vranově u Brna odjel další závod oblíbeného Motorsport HT group Meteorit cupu. Vranovská trať a její pořadatelé patří mezi špičku v oboru, takže se rozhodně bylo na co těšit. Tomu odpovídala i jezdecká účast, která činila bez mála 210 jezdců! Co ovšem ovlivnit nelze je počasí, které bylo sice krásné s teplotami okolo třicítky… ale každý, kdo ve Vranově někdy byl už asi tuší, kde byl problém. Zdejší povrch rozhodně pořadatelům neulehčuje snahu o kropení.



Vranovští jsou ale zkušení pořadatelé a trať pořádně prolily předem, takže první tréninky byly dost blátivé a uklouzané. Nedá se nic dělat, tak to prostě být musí. Před první jízdou Juniorů a Openů byla trať zavlažena kropícím systémem, který obsáhne téměř celý obvod tratě a mohlo se jít závodit.

Před startem prvního závodu ještě proběhlo tradiční losování o věcné ceny, které věnovali firmy Motosport Milostný Třebíč, HD com Třebíč, Radim Vavřík a jeho strhávačky SV34 a také nový sponzor MX Tech z Napajedel, za jehož podporu vděčíme Marcelu Šlechtovi. Díky losování tak mají šanci vyhrát všichni přihlášení bez rozdílu výkonnosti.


Junioři

Jako první se tedy postavila na start třída Junior. První jízda byla dost zrádná kvůli čerstvě pokropené vyschlé trati, takže bylo k vidění několik pádů, jeden z nich si dokonce vyžádal zásah zdravotníků a odvoz Marka Musila do nemocnice. Všichni zúčastnění, včetně Marka by ale měli být v pořádku! První jízdu vyhrál odvodil Julius Smékal. Za ním ale propukla bitva mezi Haráskem, Šimáčkem, Klobásou, Vrtalem a Sadem. Tutou soupeřící skupinku zezadu parádní jízdou ještě dohnal Macháč. Pořadí se několikrát měnilo a v cíli vypadalo následovně: 1. Smékal, 2. Macháč a 3. Šimáček. Druhou jízdu ovládl Macháč před Vlastem Dobešem, který ho ale mocně stahoval kvůli chybě po startu. Dobeš měl nejrychlejší kolo v první i druhé jízdě, avšak v té první ho jezdecká chyba odsunula na sedmé místo. Třetí ve druhé jízdě byl Karol Sado. Celkové pořadí: 1. Macháč, 2. Smékal, 3. Šimáček.

Po napínavých Juniorech plných zvratů a tvrdých soubojů nastoupila třída MČR žen, kde v obou jízdách dominovala Simonová z domácího HT group teamu. V první jízdě sváděly pěkný souboj o druhé a třetí místo Laňková s Mlýnkovou. Nejdříve obě předejeli Hromkovou, která měla dobrý start, a několik kol se držela druhého fleku, poté už se naháněli jen spolu. Do cíle nakonec dojela druhá Mlýnková před třetí Laňkovou. Ve druhé jízdě si ale Bára Laňková druhé místo pohlídala a svojí soupeřce Mlýnkové poodjela. Celkové pořadí tedy bylo 1. Simonová, 2. Laňková, 3. Mlýnková.


Dámy

Pak nastoupili kluci ve třídě 50 + 65 ccm, kteří měli zkrácenou trať kvůli jejich bezpečnosti. Nemůžu si pomoct, ale je smutné, že dohromady jich přijelo pouze 11! Takže v padesátkách vyhrál první jízdu Novotný před Bednářem a Matějcem. Ve druhé jízdě si první dva pořadí prohodily a Matějec dojel opět třetí. Celkově tedy 1. Bednář, 2. Novotný a 3. Matějec. 65 ccm měli stejný průběh v obou jízdách 1. Hadrava, 2. Pikart a 3. Zimek. Rozestupy mezi první trojicí byly v obou jízdách přes deset vteřin.

Čest motokrosového potěru, co se počtu týče, nezachránila ani třída 85 ccm, kde bylo pouze 7 jezdců. Tato třída tak jela společně se třídou Elite, která se ve Vranově potýkala s podobným problémem – na start se postavilo pouze 12 Eliťáků, což u této třídy nebývá zvykem! První jízdu 85 ccm vyhrál Pytela před Prokopem a Palou. Ve druhé jízdě Pala zatáhl a porazil Pytelu i Prokopa, který dojel až čtvrtý. Třetí dojel ve druhé jízdě Měštánek. Celkově se tak z 1. místa radoval Pytela, 2. Pala a 3. Prokop.

Třídě Elite vévodil v obou jízdách Radek Fiala na své postarší Yamaze. Celkově druhé místo bral Hanzl díky výsledku 4+2 a třetí příčku obsadil Nowak s výsledkem 2+4. Mezi Hanzla a Nowaka se v první jízdě vměstnal Schovajsa a ve druhé Závodný.


Veteráni 40

Následovalo klání starých pánů, Nejdříve třída Veterán 50+60, která jela zvlášť. V První jízdě bylo rozhodně na co koukat. Krásný souboj předvedli na špici Spievok, Malý a Ilčík. Polák Spievok, který vyhrál první jízdu, musel odolávat několika atakům od Ilčíka. Ten ale nakonec podlehl domácímu Malému. Druhou jízdu už si pohlídal Malý před Ilčíkem. S velkou ztrátou dojel třetí Svoboda. Spievok dojel až čtvrtý. Celkové výsledky: 1. Malý, 2. Ilčík, 3. Spievok. Šedesátníky vyhrál obě jízdy Libor Klimek, dvakrát druhý byl Drahomír Gottvald a o třetí místo si to rozdali Margetiak a Zděněk Gottvald. Celkové třetí místo připadlo Slováku Margetiakovi.

Veterán 40 – tady neměl konkurenci Flendrovsky, který si výsledkem 1+1 zajistil celkové první místo. V první jízdě bylo pořadí na dalších místech Malovaný, Harásek na nové KTM 250 2T a se ztrátou po špatném startu dojel čtvrtý Kudláček. Kudláčkovi se ale povedl start do druhé jízdy a dokázal si v ní dojet pro druhé místo před třetím Malovaným. Celkové pořadí tedy 1. Flendrovky, 2. Malovaný, 3. Kudláček.


Amatéři MX2

Třída Amatér jela také rozděleně. Jako první se na start postavila kubatura AMA MX2. Jak je u tříd AMA zvykem, byli jsme svědky soubojů jezdec vs. jezdec, tak i jezdec vs. jeho motorka. První místo v první jízdě vybojoval Tichý před Belkem a Kobzou. Do jejich souboje se ještě snažil zapojit Řezníček a Kotouček. Druhá jízda vypadala opět pro Tichého, ale Belko ho ke konci dokázal předjet a zvítězit, čímž si zajistil i celkové prvenství. Třetí dojel opět Kobza.

V AMA MX1 nenašel přemožitele Tomáš Doležal, který bral 1+1. Dvakrát druhý byl Vlk a celkově třetí místo bral Pelikán. Všichni tři ale museli soupeřit s dalšími jezdci, jako třeba Vybíral nebo Dočkal, který se ukázal hlavně ve druhé jízdě, kdy chvíli vodil celé startovní pole.


Amatéři MX1

Zlatý hřeb dne byly samozřejmě obě jízdy kategorie MX1+MX2. Hlavně scruby na špici před cílem stály za to! V MX1 se na start postavil David Kosmák s Petrem Stoukalem z Brněnského týmu MAX2. V první jízdě ale Kosmák nedal Stoukalovi šanci a dost mu odjel. Možná za to mohla i čerstvě pokropená trať a jízda na jistotu ze strany Stoukala… Třetí místo bral po výborném výkonu domácí Pučálka. Ve druhé jízdě to vypadlo podobně, ale Stoukal začal v jednu chvíli stahovat vedoucího Kosmáka. Ten ale rychle přidal a opět svému týmovému kolegovi ujel. Třetí byl opět Pučálka. MX2 byly o hodně zajímavější podívanou. První jízdu vodil Viktor Sklenář, ale překonal ho Dvořák a následně i Změškal. S minimální ztrátou na Sklenáře dojel čtvrtý Osička. Druhou rundu už si ale VS69 pohlídal a zvítězil před druhým Osičkou a třetím Dvořákem. Celkové 1. místo tedy bral Sklenář, 2. Dvořák a 3. Osička.

Poslední jízda skončila těsně před sedmou hodinou. K natažení programu došlo v důsledku rozdělení třídy veteránů a amatérů a také kvůli přestávce na kropení. Celkově musím i přes občas vysokou prašnost hodnotit tuto zastávku seriálu Meteoritu jako vydařenou. Pořadatelé dělali, co mohli, komentátor se také snažil informovat o aktuálním dění na trati a i když byly jeho informace občas nepřesné, byl komentář slyšitelný po celém depu určitě výborným doplňkem celých závodů.

Hlavní věcí ale stále zůstává, že i přes náročnou a kluzkou trať, prach a vysoký počet jezdců se nestal žádný vážný úraz!! Aby to tak šlo i nadále si budeme určitě všichni přát i na dalším podniku Meteoritu, který se jede v sobotu 21. 6. ve Smrku u Třebíče. Motokrosu zdar!



>>> Kompletní výsledkové listiny naleznete ZDE


Jiří Kružík | Foto: Lucie Cinová, Marian Hrabec



Do fotogaleri byly přidány fotky Mariana Hrabce, pokud by někdo z vás měl zájem o fotku v plném rozlíření, můžete Mariana kontaktovat mejlem hrabec.marian@seznam.cz nebo na jeho FB profilu https://www.facebook.com/maros.hrabec


5017

 
>>>  spustit slideshow (3s)
Dnes je: 1. 6. 2020
Bannery:




Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:













Bannery: