home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
Motosport HT group Meteorit cup Smrk 10.5.2014
Zdravím všechny Meteoriťáky! Po tom, co se věhlasný reportér Jirka „Benji“ Benáček vzdal tohoto váženého postu, jsem nastoupil na jeho místo já, další Jirka – tentokrát Kružík. Bude to můj první závodní report a jako aktivní jezdec jsem neměl čas sledovat všechny kategorie, takže omluvte případné nedostatky.

Ve Smrku u Třebíče se tedy jel v pořadí už čtvrtý závod našeho oblíbeného Motosport HT group Meteorit cupu. Do Smrku byl tento závod přeložen z původně avizovaných Dubňan, to ale rozhodně nemělo na celkovou kvalitu závodů a připravenost tratě žádný vliv. Kluci Manovi nachystali trať perfektně díky ochotě Radka Roszicsky, který zapůjčil techniku. Svůj podíl na tom určitě mělo i počasí, které přes noc nakropilo, takže už asi po druhém tréninku byl na trati idoš. Na velký nápor jezdců tak byla připravená nejen trať, ale také nové depo na poli, které pojme téměř jakýkoliv počet jezdců.

Po přejímce, ke které se dostavilo zhruba 180 pilotů, následovali volné tréninky a kvalifikační tréninky. Potom už přišlo na řadu tradiční polední losování o věcné ceny, které darovali třebíčské firmy HDcom a Motosport Milostný Třebíč a také o strhávačky SV34 od Radima Vavříka.
Před první jízdou kategorie Junior se ještě stihlo „nakropit“. Kropení, alias polití tratě fekálem, je ve Smrku často kritizováno, ale z vlastní zkušenosti musím říct, že tentokrát to nebylo tak hrozné a vlastně během dvou kol byl povrch opět 1A. Průběh jízdy jsem samozřejmě sledoval zpoza zaházených brýlí, takže to bylo asi takhle: Holeshot Vrtal! Po prvním kole pořadí Dobeš na vypůjčené KTM 250 2T za ním Vrtal a Klobása. Díky kropení byla trať v prvních kolech trochu zrádná, takže se k zemi poroučel vedoucí Dobeš a také Harásek, který se ve druhém kole propracoval na druhé místo. Vrtal tak opět převzal vedení, já se dostal na druhé místo a třetí už valil Dobeš. Do konce jízdy se Dobeš suverénním stylem propracoval zpět na první příčku, já se díky absenci tréninku propadl na páté a pěkný souboj spolu svedli Klouda a Sado o třetí a čtvrté místo. V cíli tedy bylo pořadí Dobeš, Vrtal, Sado. Druhá runda se už jela za sucha. Holeshot opět vrtal, ale vedení přebírá Sado a na třetím místě jede Klouda. Dobeš po špatném startu dotahuje vedoucí trojici. Na špici se kluci docela pěkně řezali a konečné pořadí tak vypadalo následovně: Sado, Klouda, Dobeš.
Malé borce ve třídě 50+65ccm jsem nesledoval ani jednu jízdu, takže uvedu jen výsledky. 1. jízdu 65 ccm vyhrál Hadrava, který za sebou druhého Straku nechal o pouhých 0,3 vteřiny. Třetí místo s více než minutovou ztrátou zajel Pikart. Ve slabší kategorii to byl Novotný, Bednář a Matějec, kteří dojeli na bedně. Druhou jízdu 65 ccm vyhrál po pádu Hadravy z prvního místa Straka, druhý Pikart a třetí Novotný. V padesátkách se pořadí v cíli nezměnilo.
Dámský pohár a 85ccm jsem opět nestihl, takže v rychlosti: Holkám vévodila Laňková, která vyhrála obě jízdy, druhou příčku pak dvakrát obsadila Kellerová. V první jízdě byla třetí Gaherová a ve druhé Hallová. Z mě neznámých důvodů odstoupila aspirantka na bednu Antošová po druhém kole první jízdy. První tři kluci v 85 ccm si pořadí v obou jízdách slušně zpřeházeli, nakonec si celkové prvenství ze Smrku odvážel Pytela před Švidrou a Prokopem.
Ostře sledovaná kategorie Elite měla v obou jízdách stejného vítěze a byl jím Laga. Neměl to ale jednoduché, na záda mu slušně dýchali soupeři jako Potenský, Jaskulski nebo Fiala. Obě jízdy byly pro diváka hodně zajímavé, protože vedoucí jezdci jezdili pohromadě a o souboje nebylo nouze! Celkové druhé místo za Lagou si ze Smrku tedy odváží Potenský před třetím Slovákem Jaskulskim.
Veteráni jeli zvlášť, protože startovací zařízení ve Smrku je pouze pro 30 jezdců. Padesátníky si odvodil domácí pilot Novosad, kterému ale zdatně sekundoval Spievok s Ilčíkem. Tito tři borci v obou jízdách obsadili první, druhé a třetí místo. Podobná situace byla v mladších veteránech, kde dominoval Kudláček před druhým Köblem a třetím Haráskem. O druhé, třetí a čtvrté místo byl v obou jízdách mladších veteránů pěkný souboj, do kterého se zapojil ještě Rigó.

Amatéři MX1 a MX2, ač jich bylo ještě o pár kousků víc, než všech veteránů, jeli svoji jízdu společně, takže asi 9 jezdců muselo startovat z druhé řady a o pády po startu nebylo v obou jízdách nouze. AMA MX1 vyhrál obě jízdy celkem s přehledem Vybíral, o druhé si to rozdával Kovář s Novákem. AMA MX2 byla tradičně hodně divoká na zvraty a časté souboje, při takovém počtu jezdců se ani není čemu divit. Celkové první místo ukořistil Vítek a borci na druhém a třetím místě, Řezníček a Koutník měli stejný počet bodů. Ve druhé jízdě se v hodně dobrém světle ukázal Čermák na YZ 125, který všechny předjel, a na jeho jízdu se pěkně dívalo. Škoda první rundy, kde se zamotal do pádu po startu.
Zlatým hřebem dne pak byly obě jízdě kategorie MX1 + MX2. V první jízdě měl holeshot VS69 Sklenář, za ním si to hnal DP150 Proházka a na třetím fleku drtil AD5 Adam Dobeš. První trojice se hned ve druhém kole urvala od zbytku startovního pole. AD5 ale padá v jedné zatáčce! S menší ztrátou se vydává na stíhací jízdu. Mezitím probíhá bitva na čele mezi VS69 a Proházkou. DP150 předjíždí na první místo. V posledních kolech je ale Dobeš v těsném závěsu a brutálním finišem nakonec vyhrává tuto jízdu. MX1 tedy vyhrál Dobeš před Procházkou a na třetím místě dojíždí Pučálka. MX2 patří Sklenářovi, před Jirkou Dobešem a Osičkou. Ve druhé jízdě VS69 opakuje holeshot, nasazuje parádní tempo a všem pomalu ujíždí. Naopak špatný start měl Adam Dobeš, který musí dotahovat ze zadních pozic. AD5 to drtí co to jde, ale na Sklenáře to nestačí, takže nakonec si dojíždí pro druhé místo a pro první v MX1. druhý v MX1 byl opět Procházka a třetí Pučálka. V MX2 obsadil druhou příčku opět Jirka Dobeš a třetí Osička.

Meteorit ve Smrku se vyvedl na výbornou, organizace šlapala, jízdy šly rychle za sebou, počasí přálo a bylo se na co dívat. Hlavní ale je, že se za celý den nikomu nic nestalo!!!

Další závod se jede 24.5. na oblíbené trati v Dolních Heřmanicích, těšíme se na Vás!
>>> Kompletní výsledkové listiny naleznete ZDE


>>> Kompletní FOTOGALERII Lucie Cinové naleznete ZDEJiří Kružík | Foto: Lucie Cinová4822
Dnes je: 4. 4. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: