home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020: Výsledky po 1. odjetém závodě v Pacově!

Osička Group Meteorit O´Neal Cup 2020 zahájil sezónu v Pacově!

1. Meteorit Cup odstartuje již tuto sobotu!

Meteorit Cup odstartuje koncem června! Těšíte se?

Meteorit Cup 2020 - Vyjde nám datum prvního letošního závodu?

Meteorit Cup stále čeká na start sezóny!

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
Meteorit Cup - Dalečín - 27.4.2014
Tě pic Meteoriťáci, tak už jsme ve čtvrtině sezony, uvědomujete si to? Je to hroznej kalup a přitom mi příjde, že to je teprve chvilka, co jsme jeli do Gbel na úvodní závod. Ten zatím poslední, třetí se jel na konci dubna v Dalečíně „na jedničce“ a společně s Meteoriťáky si ve svých třech jízdách polítala i IMBA, což je mistrovství Evropy amatérů. Pro toho, kdo to nechápe to je jeden z tuším sedmi závodů po celé Evropě, kde se sice letí pěkná petelice ale borci nemaj podporu žádnýho profi teamu a vesměs to táhnou z vlastní kapsy či od sponzorů, takže klobůůůk a rozhodně bylo celej den na co koukat.


Jezdci ME IMBA na nástupu

Naše závody Motosport HT group Meteorit cupu poctilo podle startovek 190 pilotů, což je zatím nejméně ale i tak solidní číslo, v bufíku točili Poličku, co sice měla odér jak burčák ale jinak to ušlo, naopak výborný byly domácí řízečky od „paňmámy“ paní Vaškové, trať nachystaná suprově a tak jsem se ráno, kdy jsem vylezl ze zaprděnýho karavanu cítil jak v ráji. Sluníčko slunilo, krávy na pozadí v loukách bučely při cestě na pastvu, z lesů šla pára a trať voněla čerstvou hlínou a trávou, prostě krása. Přejímka tentokrát probíhala docela v klidu, odsejpalo to a ani Fanda Boček, hlavní časoměřič jedinkrát nepustil z papule jeho památná slova, co, že to je v těch startovkách, že to po mě a Pavlovi Berounovi nemůže přečíst :-)


Start ME IMBA

Tréninky v cajku a o rozpravě klasika losovačka o ceny od Motosport Milostný a HDcomu. Poté bylo slavnostní zahájení IMBÁků a mohlo se jít na věc. Časovej harmonogram byl tentokrát trochu oproti zvyklostem překopán, protože IMBA byla víceméně pod taktovkou p. Šefla z ČAMu a jeho kolegů z Holandska a ti museli mít starty v pevně stanovené časy a tak se museli ostatní jezdci trochu podřídit, což se nejvíce nelíbilo veteránům ale sorry borci, nedá se svítit, vy už máte odkroucený stovky hodin a tak trochu dáme možnost ukázat mládí, co v nich je. ;-)

První šli naši junioři. Vrtal hutututu, prásk a je tam, holeshot jak vix, za ním Dolák a Vlasta Dobeš na 250 2t. Po startu zůstali zadní tři řízci v blátě na zemi ale zvedli se a pokračovali, také dost vepředu jedoucí Srnský zavadil o soupeře a poroučí se k zemi, Dolák jde před Vrtala. Další kola se stupňuje řežba a dvoutakťák Dobeš chce příčky nejvyšší. Dvě kola si to tam sázej ale pak první Déčko podlehne o rok mladšímu Vlastíkovi a tak je cíl ve složení Dobeš, Dolák a Vrtal.


Junioři

Pak šly do akce dirty girls aneb dámský pohár nebo chcete-li MMČR MX žen a těchto 20 divoženek nám ukázalo, zač je toho „něžný motokros“. Borci musíme se stydět, protože to byly megazávody a bylo sakra na co koukat. Nejlepší start udělala Nicky Wordragen z Nizozemska a po jejím copánku se sápou Lucka Simonová a Terka Hromková s věčnou rivalkou, Barčou Laňkovou. První dvě soupeřkám ucukly a jedou si závod samy mezi sebou o prestiž, kdo urve první jízdu. Hromková se zatím s odstupem tesá s Laňkovou a za nimi Kellerová s Řeřichovou. Čelo stále ujíždí zbytku a tempo nepolevuje, kolo za kolem to tak jde dál až cca dvě kola před cílem Lucka Simonová dělá chybičku v odkloněné koleji v zatáčce do kopce, padá a tím tuto jízdu rozhoduje ve prospěch zahraniční jezdkyně.


Dámský pohár - Lucie Simonová

Laňková jde před Hromkovou a smůlu si vybrala Martina Molnárová, kterou postihl větší pád a musela být ošetřena v sanitce. Napětí nám také poskytla Viktorie Kellerová, jež začala v průběhu jízdy zlobit motorka a vynechávající pazvuky nevěstily nic dobrého. Naštěstí to vydržela až do cíle, kde obsadila krásnou pátou příčku. Kategorie 85ccm opět jela spolu s DP ale protože jich bylo tentokrát bohužel poskrovnu, uvedu rovnou celkové výsledky: 1. Stupka, 2.Rapacz, 3. Pár, 4. Pytela, 5. Malý, 6. Nechvílek


Elite

Elite – Peťa Kopřiva holeshotí, Roman Kuda taky supr reakce a za nima žlutá střela z polska Jaskulski. Mé uši však poutá ostrej zvuk divokýho dvoutakťáka Ondry Procházky na 250 YZ a ten se řítí přes jednoho soupeře po druhým. Šponu taky bere Broňa Hanzl a nazdááár, už je druhej, Kopřiva mi náhle někam zmizel a tak je na čele Procházka, druhej Hanzl a třetí flek bere jako odměnu za stabilní jízdu Libor Laga. Čtvrtý dojíždí Radek Fiala a první pětku uzavírá stále se zlepšující další zweitakťák, Peťa Pokorný.


Elite - Robert Dalajka

AMAtéry jsem čekal eine grosse katastrofe, protože tentokrát jeli všichni dohromady, MX2 a MX1 a 45 netrpělivců na startu je přecejenom už nějakej hukot. Naštěstí vše dopadlo velice dobře a nezaznamenal jsem jedinej pád. Jen ti první moc AMA nejsou, protože ostatním od startu solidně ucukli a že by amík musel dávat whipy na lavici, nevím no, chtělo by to příště trochu soudnosti při nahlašování se do kategorie. Příště je při přejímce přeřadíme. (Řezníček a Sedlák) Přecejenom nadělit na kvaldě druhýmu, potažmo třetímu 6 vteřin na kolo, to je vyšší level a i v závodě, kdy to tito dva vyhráli bylo vidět, že rozestup 16 a 30 vteřin nad ostatními si jen tak někdo nevyjede.


Amatéři

Nehledě tedy na tyto dva, jejíchž výkon ale tímto nikterak nesnižuju, se mi moc líbila jízda dalších borců a překvapili mě třeba Radek Sláma, který dojel na skvělém pátém místě, Peťa Vybíral, Tomáš „Lofas“ Valehrach a Michal Klouda. Před nimi pak byli třetí Musil a čtvrtý Kotouček.

Druhé jízdy vynechám, tam už jsem reportek nepsal, protože jsem běhal s výsledky atd.. jen se pokusím odstranit křivdu Vetošům, kdy jim byla druhá jízda nuceně posunuta, protože by IMBA nestihla start závodu ve svůj přesný čas a tak si naši Vetoši bohužel museli počkat o třicet minutek déle. Uvedu tak jako odškodnění alespoň celkové výsledky a to:

Vet40: 1. Kudláček, 2. Šlechta, 3. Harásek
Vet50: 1. Svoboda, 2. Ilčík, 3. Malý
Vet60: 1. Halada, 2. Klimek, 3. Plešner


Veteráni

Příště již jedeme normálně podle platného a zažitého harmonogramu.

Druhá jízda dámského poháru nám slibovala rozuzlení, která z motokrosových divoženek získá pomyslné zlato a největší bodový příděl. Start se skvěle povedl Lucce Simonové ale Wondragen jde v táhlé pravé dost tělem a loktem jde přes soupeřku. Simonová hned po padáku k druhé točce zkouší další úspěšný atak ale holanďanka jde opět na špici. Je to bitva jako prase vážení a jde tam vidět ta chuť a odhodlání. Za jejich zády ale nuda rozhodně nezačíná. Hromková, Laňková, Kellerová a celkově všechny závodnice drtěj, co jim síly na této technické a fyzicky náročné trati dovolí. Simonová tentokrát neudělá chybičky a tak si zlepší náladu zlatem, druhá Wordragen a třetí Hromková.


Dámy

Celkově se závody velice vyvedly, počasí přálo, trať náročná ale je to motokros tak co si přát více, banda přátel přijela opět skvělá a tak mi ani nevadil návrat domů o půl 11 večer.

Kamarádi, taky se s vámi tímto reportem možná dočasně, možná natrvalo rozloučím. I když se to nezdá, nemám poslední dobou z osobních i pracovních důvodů moc času a popravdě ani chutě do dalšího psaní. Na závodech se ale budeme potkávat i nadále, přece v tom oba Pavly, Malého i Berouna a Ivču Berounovou nenechám samotné ;-).

Teď už se tedy můžeme jen těšit na další závod, jehož místo se však změnilo. Původně byly v plánu Dubňany ale jedeme již 10.5 VE SMRKU U TŘEBÍČE.

Se všemi tedy ahoj a Motosport HT group Meteorit cupu 2014 Zdar!!!- Kompletní výsledkové listiny naleznete ZDE


Text: Jiří „BenJi“ Benáček
Foto: Dominik Procházka
4868
Dnes je: 9. 8. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: