home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020: Výsledky po 1. odjetém závodě v Pacově!

Osička Group Meteorit O´Neal Cup 2020 zahájil sezónu v Pacově!

1. Meteorit Cup odstartuje již tuto sobotu!

Meteorit Cup odstartuje koncem června! Těšíte se?

Meteorit Cup 2020 - Vyjde nám datum prvního letošního závodu?

Meteorit Cup stále čeká na start sezóny!

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
Vyhlášení Meteorit cup 2013 Stařeč - 25.1.2014
Zdarec Meteoriťáci! :-)

Tak už jsme všichni zase o další rok starší a tím pádem i zkušenější, rychlejší, namakanější... Drtíme fyzičku v tělocvičnách, bazénech, posilovnách, hospodách, mnozí už kroutí první motohodiny roku 2014 po pískových tratích či v zahraničí a celkově se snažíme, aby to s námi soupeři měli v dalším ročníku jen a jen těžší. To všechno je samozřejmě super, motokros je to tvrdej sport ale pořád mi v tom kolotoči něco chybělo. Zkoušel jsem proto opravovat motorky, čichat vůni benzínu z kanistru a i když mě to málem jednou poslalo k zemi, kdy koncentrace výparů odmašťovačů, čističů, benzínu a ostatních srágor byla v garáži vyšší než množství kyslíku potřebné k životu, i tak jsem si kladl otázku, proč to pořád ještě není ono. A na odpověď jsem přišel při vyhlášení výsledků HT Group Motosport Meteorit cupu 2013 ve sportovní hale ve Starči u Třebíče, malebném to městečku přímo v samém v srdci Vysočiny. Prostě mi chybíte vy všichni, ta banda a atmosféra a grupa stejně „postiženejch“, co si víkendy nedokáží představit bez závodů a přátel.
Ve Starči už jsme se sešli poněkolikáté a protože je „kultůráček“ vybaven vším potřebným, rozuměj super sálem s kapacitou stovek lidí, velkým podiem pro vyhlášení a následný rockový nářez a i „peklem“, což je v suterénu umístěná občerstvovna/ochlastovna, vůbec se řediteli Pavlu Malému nedivím, že pro nás i pro letošek zvolil stejné, ověřené prostory.

Vyhláško mělo ofiko start na 17 hodin, ale protože je Meteorit cup oblíbený podnik motokrosařů ze všech koutů republiky a každý to jen tak nemá za rohem, zahájení proběhlo v 18 hodin, kdy už byl sál nadupán více než třemi stovkami lidí. Loňský rok byl již desátý a tak ředitel Pavel Malý zahájil menší ohlédnutí do historie a i když jeho hlasivky předchozí den skolil nějaký moribundus, popral se s tím, co mu síly stačily a tak jsme zaslechli úsměvná čísla. Např. že je za námi již 1568 startů, 112 závodů, vystřídali jsme 21 různých tratí a zavzpomínali, kde se všude jezdilo (nestihl jsem postřehnout tratě ale i já vzpomínám na již neexistující Božice či Jemnici). Též jsme si připomněli milníky, jako např. první start 4.dubna 2004, rok 2006 a první závod ženského motokrosu a „ze současnosti“ např. zahájení spolupráce s nejdůležitějšími parťáky, a to profi záchrankou SPP Vyškov, časoměřičskou skupinou Cobra Time a grupu profi traťáků Jury Studeníka.Z historie jsme následně přeskočili do žhavé současnosti. I když venku mrzlo hluboko pod deseti stupni, nám natěšením vřela krev, protože jsme probírali nastávající sezonu, kdy budeme startovat pro Meteoriťáky nezvykle na nové trati a to ve Gbelech, což je sice na Slovensku ale jen 10km od Hodonína, pojedeme kategorii 50+65 (myslím parádní motivace pro tatínky a jezdce, protože mladí piloti už se nebudou plácat mezi velkými ale budou mít srovnání se sobě rovnými a startovky se nám pomaličku plní takže paráda), megamachři a naděje českého MX, čímž myslím kategorii 85 pojede společně s Dámským pohárem a to nově na 15min + 2 kola, což je super příprava na velké a profi závody a tak si mlaďasi ten den zajezdí opravdu dosyta. No a nakonec jsme se dozvěděli, že díky úspěšné anketě na facebookových stránkách Meteoritu si sami jezdci odhlasovali změnu jedné kategorie z MX1 + Open nově na Open MX1 a Open MX2. Opět tedy pojedou dohromady ale bodováni budou zvlášť, tentokrát však bez rozdílu licence, tudíž další motivace pro ty, co to myslí s motokrosem vážně a chtějí se zlepšovat.

Pavel už pomalu přicházel o hlas a to ho teprve čekalo samotné vyhlášení. Slova se tedy ujal Jan Šefl, vrchní šéfík Českého Amatérského Motosportu, což je federace, jež vydává licence a pod kterou je HT group Motosport Meteorit cup pořádán.Pan Šefl nám dal nahlédnout trošku do zákulisí, co vlastně ČAM pro jezdce a motokros celkově dělá a mě v tu chvíli trošku zamrzelo, že na vyhlášku nebyli někteří, kteří nechtějí pochopit, proč je v ČR více asociací než jen AČR. Holt když s někým nesouhlasíte a chcete dělat závody jinak, nemůžete akceptovat jeho podmínky, ale musíte založit novou federaci a po slovech pana Šefla se vůbec nedivím, že to tak před lety jeho otec učinil a jsem za to jen rád. Povídání to bylo velice zajímavé a všiml jsem si, že pár lidí i uznale zakývalo hlavou a já jsem rád, že pro ten motokros i několik lidí v ČR něco dělá, než jen melou pantem či se odkazují na desítky let vzad.

Ve zkratce snad jen zmíním, že peníze z licencí si ČAM nenechává, ale jdou na podporu motokrosu (volné soustředění pro všechny jezdce bez rozdílu výkonnosti, podpora závodníků mistrovství Evropy, podpora pořadatelů závodů, tratí apod. Zkrátka aby jsme vůbec měli kde jezdit.

Pokud si chcete přečíst něco navíc, zde je odkaz na GTčko:
http://gtmotocross.cz/aktuality.php?id=5363
Zpět ale k vyhlášení. Vloni ani jeden závod nevynechalo celých 42 jezdců a mezi ně se opět rozdělilo losováním 11 cen (oleje, pneumatiky), které do tomboly věnovali naši kamarádi, jmenovitě Jirka Kružík a Radek Roszička. Poté jsme zatleskali i sponzorům a kamarádům, bez kterých by už dnes prostě nešlo dělat tak kvalitní a velké závody, jakými Meteorit cup je.

Konkrétně to jsou: HT Group pana Petra Hromka, Ladislav Milostný z firmy Motosport Milostný Třebíč, Jan Šefl, předseda ČAM, Aleš Drlík (nazdar Aldo :-) a jeho kros a bike megabrutalserver gtmotocross.cz, skupina traťových komisařů Jury Studeníka, rychlá záchranná služba SPP Vyškov Igora Zukala, já a Pavel Beroun jako dí/ěvky pro všechno, Vrtal s.r.o., časomíra Cobra Time Fandy Bočka, Libor Kratochvíl, Ráďa Malá, Hotel Štern Moravské Budějovice a 6 koček, které pro nás nachystaly luxusní pohoštění na rautu a v neposlední řadě paní Malé, která musela vy bídáci strávit X hodin u trouby, když pro nás chystala 60 nohavic výbornýho štrůdlu :-)

Pak už probíhalo vyhlášení nejlepších jezdců všech kategorií a před 20. hodinou bylo oficialitám konec, proběhlo focení všech vyhlášených a následně se rozevřely dveře do vedlejší místnosti a nahrnuli jsme se ke slavnostnímu rautu. Jelikož bylo slyšet jen mlaskání, myslím, že všem velice chutnalo a smekám před Malými, že nejdou s proudem ve stylu řízků s bramborovým salátem :-)Pak už začala volná zábava, v horních patrech do toho třískaly rockové kapely Let´s Roll a Vernus 08 a v „podzemním Pekle“ se do chřtánů hrnuly litry tekutého osvěžení. Bohužel nebo spíš bohudík jsem si oproti loňsku neužil těch následků, protože jsme s tatíkem zbaběle předčasně prchli ku domovu ale z následných fotek a videí šlo vidět, že bylo dobré „rošambó.

Jak tedy rok 2013 definitivně zakončit? Kamarádi, dávejte na sebe pozor, makejte, trénujte, protože start motokrosové sezony se nám nezadržitelně blíží a už se s vámi všemi těšíme na další parádní závody 29.3.2014 ve Gbelech.

Čus a hlavně tvrdej plyn!


Text: Jirka „BenJi“ Benáček
Foto: Lucie Cinová
6403

 
>>>  spustit slideshow (3s)
Dnes je: 6. 7. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: