home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020 - Vyjde nám datum prvního letošního závodu?

Meteorit Cup stále čeká na start sezóny!

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
Meteorit Cup - Dolní Heřmanice - 12.10.2013
Ty bláho to byl ale kalup. Rychleji než čas už snad lítá jen píst ve dváce Tomáše Osičky. Příjde mi to jako včera, co jsem se potil u prvního reportu ze závodů z Dubňan ale stačilo párkrát zavrkat plynem, propálit pár litrů benzínu, vobčas si vyprat výbavu a už je tu babí léto, podzim v plné síle a tradá na závěrečný podnik seriálu Motosport HT Group Meteorit cup 2013. Letošní sezona byla řekl bych povedená. Sice se párkrát změnilo dejiště či termín závodů a občas bylo bláto ale to prostě k motokrosu patří jak páteční posezení u buřtu a píva v depu a já osobně mám celkově dobrý pocit. Více se samozřejmě zpětně rozkecám až po vyhlášení výsledků (neptejte se mě, taky zatím nevím ale včas se dozvíte, pozvánky rozvěsíme všude možně).No a protože se poslední bitvy o body odehrály v Dolních Heřmanicích a letošek by byl první, kdy bych si neudělal aspoň záznam do tabulek, že jsem nejel ani jeden závod, rozhodl jsem se, že se zde taky na něčem svezu. Týden před závody jsem tedy rozhodil poptávku, zda by se nenašel nějakej dobrodružnej ochotník a nepůjčil mi jakoukoli dvácu ale protože mě asi každej zná a nebo holt nikdo nemá Facebook, nabídl se ten poslední od koho bych to čekal a to můj tatík a jeho legendární bez zásahu do motoru třistapadesátimotohodinová 450 Kawa s násadama od krompáče místo gripů a centrálem ala H-D hardtail.Tatík dorazil až ráno zatímco já se na cestu vydal klasicky v pátek večer, v Třebíči mě nabrali oba Pavlové, ten hlavní ředitel Malý a jeho pravá ruka Beroun, po cestě jsme probrali snad i to, zda je lepší zrzka nebo blondýna, párkrát jsme málem navštívili strouhu, protože byla tma jako když by na Vysočinu ještě nedorazila elektrifikace a náš vítězoslavný příjezd zastavil až mírný kopeček od brány k likusáku, kde jsme měli zaparkovat, protože dezén pneumatik nebyl schopen přenést motorový výkon a hlavně hmotnost plně naloženého Sprinteru s karavanem za zády. Vyprošťovací techniku však má Arteam, majitelé tratě, luxusní a tak jsme se vysvobodili ze spárů bláta za pomocí Zetoru. Nazout tedy gumáky a alou na přejímku. Sázky na množství dorazivši jezdců byly opět spíš pesimistické ale protože jsme za večer přihlásili cca padesátku pilotů, nebyla to až taková bída. Pak už jen dopít druhé pívo a alou na kutě, protože jsme byli po odpracovaném týdnu utahaní.

Ráno už vše probíhalo v klasickém stylu. Vytahat tabule z auta, nachystat propriety a tři hodinky zapisovat zástupy netrpělivých střelců. Když jsme se tím vším probrali, soupiska čítala solidních 165 jmen a venku už probíhaly první, volné tréninky. Bylo blatíčko a tak na trať mohl vyrazit kdo chtěl. Já se z počátku netvářil ale jelikož mě ostatní ukecali, rozhodl jsem se, že do toho teda taky půjdu a když jsem se přiblížil k trati, volné tréninky ustaly a začaly už kvalifikační měřáky. Takže zase zpět do depa a chvíli počkat. Nebylo ale kam spěchat, protože mě ten den ještě čekal pěknej nášup ježdění v podobě dvou kategorií, kam jsem se nahlásil. No co, když už na tom rok nebo dva nesedím, musím to alespoň vše nahnat zaráz. No a tak jsem vyrazil na první měřák Elitů, do depa dorazil uplně zmordovanej, předal stroj tatíkovi, kterej hned vyjel na svůj seznamovák ve Veteránech a jakmile opět přijel, znovu jsem sedl na zelenou já a šel se tréninkově plácat v AMA. Když jsem dorazil po té náloži zpět k autu, nestačil jsem popadnout dech a už jsem pelášil na polední rozpravu, kdy se opět losovaly parádní ceny od našich sponzorů a kamarádů a to jmenovitě Motosport Milostný z Třebíče, HT Group a Radka Roszičky.Závody samotné probíhaly v pohodě. Sice bylo pár pádů ale naštěstí snad lehčího charakteru. Až na jednu zlomenou ruku a jeden knockout to bylo v rámci možností a borci a dívky se s tím prali neuvěřitelně. Říkám neuvěřitelně, protože jsem si sám připomněl, jak těžké to je mít řídítka v ruce. Jízdu samotnou vám raději popisovat nebudu. Není co, přijel jsem se jen povozit a to se mi také podařilo. Dojel jsem ve zdraví byť s vavříny za poslední místa :-). V první rundě jsem to musel v předposledním kole vzdát, protože bych vyplivl plíce a křeče v břiše naznačily, že nejsem nesmrtelnej rambo ale jen línej tučnák, co věčně datluje do počítače namísto aby zápolil s činkama a trhal se po venku s během. Postupem dne to ale bylo jen lepší a tak jsem se vcelku příjemně svezl. I ostatní byli spokojeni a protože se všichni na Meteoritu známe navzájem, celý den jsme strávili a prokecali ve společnosti báječných přátel a kamarádů.

Na samý závěr bych rád poděkoval všem těm, kteří s těmito závody spojují svůj život a čas. Všem těm Malým, Berounům, Studeníkům, Bočkům, Emmerům, Riegerovým, Drlíkům a serveru Gtmotocross, celým skupinám časoměřičů, zástupům tratových komisařů, majitelům a brigádníkům na tratích, sponzorům, nadšencům, kamarádům a samozřejmě také závodníkům protože to je o vás a hlavně pro vás. Bez celé této bandy by to nebylo "vono" a díky, že jsme taková jedna velká, potrhlá famílie.

Lidi, těším se na Vyhláško, bude rošambó a pak hlavně na příští rok, sezonu 2014. Co vím, chystá se pár změn a novinek, třeba jako nové licence, více ale až na zmíněném závěrečném Vyhlášení.

Zatím tedy ahoj a Meteoritu roku 2014 třikrát zdar!


Jirka "BenJi" Benáček | Foto: Monika Kyselicová

4988
Dnes je: 27. 5. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: