home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020 - Vyjde nám datum prvního letošního závodu?

Meteorit Cup stále čeká na start sezóny!

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
8. Meteorit Cup - Smrk - 31.8.2013
Zdarec Meteoriťáci. Nezlobte se, ale já jsem ještě rozdivočenej z těch prázdnin, tak to tentokrát napíšu, jak mi klávesy pod prsty příjdou. To se nám ty dva měsíce ale táhly, co? Samá dovolená, párty o kterých se ve slušný společnosti nedá mluvit, žrádlo, chlast a podobný nesmysly. Taky jsem si toho užil dosyta, nebudu říkat, že ne ale při tom všem jsem uvnitř trpěl jako zvíře, protože se dva měsíce poblíž nejely žádný motokrosový závody. A protože jsme naposledy byli v červenci v Žamberku, kde to kvůli počasí nedopadlo zrovna slavně, už jsem se třepal na další závody jak vibrátor v pračce. Klasický příznaky motokrosovýho závisláka jsem večer před závody ještě zahnal pár jízdama MXvs.ATV Reflex, pak povinně zkouknout co je novýho na motoinzerci a alou do betle, protože před pátou ranní se má vstávat a vyjet do Smrku u Třebíče na další podnik HT Group Motosport Meteorit cupu.

Na kalendáři mobilu svítí datum jednatřicátého srpna půl sedmé ráno, když jsem na místě doslova vypadnul ze dveří našeho modrého tranzita a šel se pozdravit s oběma Pavly, tedy Malým jakožto ředitelem závodu a Berounem coby jeho pravá ruka. V tom na mě už ze své tunerské káry s rozbitým pravým zadním světlem hulákal Dalibor Man, kde že je jeho vyhraná sázka. (Jo, já trouba jsem se s ním minule ve Smrku vsadil, že tam Openy vyhraje Kosmič nad Stloukym a bylo to přesně naopak). Protože jsem ale hlava děravá, zapomněl jsem karton tekutého plzeňského pokladu doma a tak to do sebe leju právě teď při psaní tohoto reportu.

Tři týdny před závody jsme jezdce upozorňovali na některá nečitelná startovní čísla a tak jsem byl na ranní přejímce mile překvapen, že si to hříšníci vzali k srdci, napravili se a nedošlo k žádnému zbytečnému handrkování. Celkově to hezky vodsejpalo a propiska mi přestala psát zrovna při posledním, stosedmdesátém osmém přihlášeném jezdci. Pak hezky k trati pouštět tréninky a před polednem šupem na tradiční rozpravu. Protože se přihlásilo i pár nových tváří, u kterých doufám, že si závody dosyta užili a budeme je už na Meteoritu vídat pravidelně, zopakovali jsme si směr startu ve Smrku, žlutý vlajky a takovou tu klasiku. Pak už jsme se vrhli na polední losování cen od firmy Motosport Milostný z Třebíče, Zdeňka Doupovce a Radka Roszičky. Přes polední pauzu jsem do sebe stihl natlačit dva rohlíky s májkou a sotva jsem to dožvejkal, už jsem měl nad hlavou tabulku s patnácti vteřinama na startu kategorie Junior.

Do vedení se hned po startu nekompromistě dostal Marťas Andrusiv a spolu s Fildou Kohoutkem si začali budovat solidní náskok před ostatními. Během tohoto boje si na svou novou, půjčenou zbraň v podobě YZ 250F musel zvykat další Filip, tentokrát Gros. Ráno se mu totiž Káťa hvízdla ale Láďa Benhart byl natolik obětavej, že mu půjčil svou modřenku a Filipovi to sedlo jak prdel na hrnec, až se po chvíli stíhačky dotáhl na druhý místo. Čelo pole se tesalo neskutečným způsobem, Andrusiv si pozici v klidu s náskokem kontroloval ale za ním si to tvrdě rozdávali právě Gros a Kohoutek a aby toho nebylo málo, bouchly saze i v Osičkovi s Havlíčkem a rozhodně nechtěli dát svou kůži lacino. Cílem projeli ve zmíněném pořadí, byť všichni jen ve dvou vteřinách. Masakr!

Mamínci a tatínky odpusťte mi, ale kategorii dorostu alias 85 a 65 jsem nějak poslední dobou přestal sledovat. O to víc jsem se ale těšil na Dámskej pohár a i tady bylo sakramentsky na co koukat. Bohužel samotná jezdecká účast byla tentokrát slabší, protože se několik závodnic přes prázdninovou pauzu zranilo a z boje o letošní titul vypadla pro zlomeninu stehenní kosti například i několikanásobná vícemistryně Barbora Laňková . Na startu zcela chyběly jezdkyně HTgroup teamu, Lucie Simonová a Tereza Hromková, kterým kolidovaly termíny s mistrovstvím světa v Pacově. I tak do Smrku dorazil solidní počet 16 závodnic.

V první jízdě nejlépe od startovacího žebříku do úvodní zatáčky vyrazila rakouská závodnice Daniela Amtmann, které se podařilo získat holeshot jen těsně před Ivou Berounovou a Vikrotií Kellerovou. Na následující skok najížděly vesměs zároveň avšak Amtmann se podařilo vedení udržet a mohla tak začít pracovat na dočasném náskoku. Za jejími zády to totiž naplno vřelo a o druhé místo se strhla veliká bitva mezi Berounovou, Kellerovou, Marikou Mlýnkovou a Kristýnou Vítkovou, která ač limitována malým obsahem svého stroje dávala do soubojů vše a nehodlala dát svou pozici lacino.

Jezdecky vyrovnanou jízdu se nakonec podařilo strhnout v polovině závodu ve svůj prospěch Mlýnkové, která i přes poraněné vazy v noze postupně zdolávala jednu soupeřku za druhou a v samotném závěru si úspěšně vyšlápla i na první pozici. Druhá dojela po napínavém souboji Iva Berounová před Danielou Amtmann, které se ve Smrku v minulosti příliš nedařilo, čtvrtou pozici a krásnou jízdou překvapila Viktorie Kellerová a první pětici uzavřela díky své bojovnosti Kristýna Vítková, průběžně vedoucí jezdkyně samostatně bodované kategorie dvoutaktů.

Pokud diváky Junioři navnadili a holky rozparádily tak při Elitech jste museli zažívat motokrosovej tranz. Já to tak aspoň vnímal, protože je letos tahle třída fakt solidně nadupaná. Patnáct... pět… HUTUTUTU vomezovače řvou a PIC, žebřík padá, Vláďa Ryšánek na čele, první točka dobrý, drží se, po něm jak hladová puma letí Honza Tománek a skoro domácí, dvoutakťák Mára Štolfa snad vyškubne plynový lanko z karbecu svý Jamažky, jak to tam po nich plynuje. Za nima se to střídá strašným kalupem a co chvíle probíhaj změny pořadí. Na čele zrovna tak, Tománek to tam Ryšánkovi dává, ten mu to vzápětí vrací, Tománek zase a Ryšánek opět. Pecka. Honza ale v další točce zatáhne ještě víc a je tam, čelo je jeho, Vláďa se ho drží zuby nehty a kde se vzali, tu se vzali mazáckou jízdou jde v předposledním kole před Ryšánka ještě Tomáš Weber a rakeťáka Adama Klinka jsem přiznám se ani nestihl postřehnout, jak moc rychle se propracoval celým polem na třetí pozici. Cílem opět první pětka s vteřinovými rozdíly. Ufff

Pak jsem si trochu odpočnul u veteránů. Tedy ne, že by to nebyla luxusní podívaná ale jEliťáci mě docela vyšťavili. Na čele té starší kategorie Veteránů nad 50 není nikdo jiný než Ivo Novosad. Tak, jak jsem ho sledoval minule s otevřenou pusou, kdy mi přišlo, že mu musí klouzat spojka protože měl svou 450 pořád vymotanou až kamsi na mars, to samý se opakovalo i tentokrát. Pan profesor suverénně v čele, jedenáct vteřin náskok a za ním privátní závody KRTZ v podání Miroslava Ilčíka, Romana Malého a Ladislava Foretníka. Tato trojice se mezi sebou v jízdě taktéž párkrát vyměnila a první pětici v cíli uzavřel Libor Kratochvíl ze znojemského konkurenčního teamu CMX. . Smůlu si vybrali amokáři Radek Roszička se Zdeňkem Doupovcem a Pavlem Kotasem, protože se ve třetí točce nějakým nedopatřením vyblokovali a poslali se mimo trať. Alespoň pak měli koho dotahovat a v konečných výsledcích se nakonec vůbec neztratili.

V mladších veteránech se po pár letech opět na roštu ukázal Josef Kudláček a předchozí zranění z velké republiky na jeho výkonech nebyly znát. Odpálil jak za mlada a sekundovat mu nemohl ani slovenský jezdec Robert Flendrovský a dokonce ani Milan Harásek, toť stálice Meteorit cupu. Petr Kölbl se na svou čtvrtou pozici musel pracně propracovat ale co si umínil, toho taky dosáhl a naopak Marcel Šlechta si svou pátou příčku stabilně uhájil dá se říct od startu do cíle.

Pak už následovala kategorie AMAtérů MX2 a zde byl rošt ideálně obsazen 28 piloty. Lukáš Topinka to tam do první pravý poslal ze všech nejdřív a za ním jen těsně valil Mára Mlýnek. Oba ale vzápětí zdolal Štěpán Diviš. Mlýnek si bohužel ve druhém kole ustlal a tak cestu za zlatem trochu usnadnil Matěji Trojanovi, který se dostal do vedení, to když Diviš postupně neudržel nasazené tempo a propadl se až na pátou příčku. Před něj se totiž dostali ještě Daniel Trost, Josef Bouchal a již zmiňovaný Lukáš Topinka.

U AMAtérů MX1 jsem si jednu chvíli říkal, že jako startér dělám asi něco špatně. To, když už jsem jezdcům ukazoval tabulku s pěti vteřinama do startu a neslyšel jsem snad nikde ani přidání plynu. Asi ale jen foukal vítr ode mě, protože sotva žebřík padl, vypálili, jako by se nechumelilo. Po startu se zadařilo Romanu Svobodovi a dvě kola ty rebely držel za svejma zádama, pak už ale podle hesla „mládí vpřed“ šel na jedničku mlaďas Marcel Šlechta s Danem Palečkem. Hodně překvapil Kuba Pilch, nová tvář na Meteoru a pokud vím, byly to jeho první závody. Drtil totiž čtyři kola na třetím fleku. Pak to ale neudržel a zdolal ho ještě David Vítek. Na páté příčce a celý nešťastný ze svého výkonu dojel Pavel Dočkal.

Pak už jeli svý první rundy ti nejrychlejší z nejrychlejších a to MX 1 a Open. V áčkařích to opanoval David Čermák před Láďou Benhartem a Jirkou Dobešem a Opeňáci dojeli 1. Víťa Dvořák, 2. Michal Zelený a třetí Zdeněk Pučálka.

V Druhé jízdě Juniorů byla po startu menší žďuchačka ve druhý zatáčce a pro velký úspěch i v té třetí před velkou lavicí a tak se jezdecký pole hned ze začátku víc roztáhlo. Ondra Havlíček, když dobře odstartuje nedává soupeřům moc prostoru ho pokořit a i tentokrát mu tahle taktika vyšla, když si to suverénně štrádoval až do šachovnice. Dva Filipové, Gros s Kohoutkem si to taky rozdávali jak utržený vagóny a svým výkonem mě mile překvapil Lukáš Klouda, který stále závod od závodu zrychluje, jen mu to tentokrát ve Smrku ještě nestačilo na čtvrtého v cíli, Tomáše Osičku, byť Kloudu předjel trochu tvrdším atakem. Oba to ale ustáli bez ztráty kytičky.

Raketový start do druhé jízdy MMČR MX žen opět nejlépe předvedly Amtmann s Berounovou v zádech avšak tu následně ihned vnitřní stopou podjela vítězka první jízdy Mlýnková a vzápětí šla nekompromisně do čela. Smůlu si tentokrát vybrala Vítková, kdy v první zatáčce po kolizi upadla a vydala se stíhat jezdecké pole z poslední pozice. Pořadí se již tak výrazně neměnilo a tak se z největšího bodového přídělu dne může zaslouženě radovat Mlýnková, stříbrná skončila Amtmann a bronz získala Berounová.
Dvoutaktní kategorii i přes problémy těsně vyhrála Vítková, druhá dojela Markéta Ehlová a třetí pozici vybojovala Daniela Krejčová.

Druhou jízdu jEliťáků už jsem začal z fandění chroptět, když mi vyřvaný hlasivky začaly vypovídat službu. Honza Tománek získal holeshot ale pak si to nejspíš zašlápl v točce před velkou lavicí a tak tuto nepřirozenou překážku ostatní z tvrdýho plynu jen tak tak objížděli. To už to ale zase vodil Mára Štolfa s Jirkou Bradáčem. Šanci po celkové příčce nejvyšší opět ucítil Vláďa Ryšánek, který už je po depu znám jako slamněný supermotárdista. Tentokrát však žádný balík slámy po startu nenavštívil a protože má rychlost v těle, nic ho nezadrželo si tu první metu prostě převzít. Marek Štolfa se ho sice celý závod držel jako klíště a vteřinka odstupu v cíli to dokazuje ale holt, historie se neptá a ten nejlesklejší pohár může mít jen jeden. Z jízdy jsem tentokrát až tolik neměl, protože jsem musel protáhnout své ztuhlé tělo sprintem až dozadu k lesu, protože se tam jeden z pilotů škaredě vysypal a nechtělo se mu notnou chvíli zbírat. Než jsem tam ale doběhll, už vedle něj stál jako správný záchranář Pepa Osoba, který neváhal vzdát se svého umístění v závodě a sotva viděl soupeře na zemi, opřel motorku o zem a rychle mu pomohl. Naštěstí vše OK a tak Pepík mohl drtit dál. To by ale udělal málokdo a za jeho obětavost bych mu zde tímto rád poděkoval a poukázal na tento fair play příklad.

Druhou jízdu veteránů starších opět bezkonkurenčně vyhrál Ivo Novosad a lepším druhým výsledkem získal celkové stříbro Roman Malý před Miroslavem Ilčíkem. I mladší veteráni to vzali skoro jako přes kopírák i s tou výměnou pozice dle druhé jízdy a tak opět nikým neporažen zvítězil Josef Kudláček před Milanem Haráskem a Robertem Flendrovským.

V „malých“ AMAtérech si náladu zlepšil holeshotem opět Marek Mlýnek, bohužel to pro velký úspěch opět za chvíli poslal k zemi. Chyby se naopak vyhnuly Matěji Trojanovi, celkovému vítězi toho dne, kdy si odnesl dvě první místa, druhý dojel Petr Matysík a Štěpán Diviš, kterého jsem dnes už také zmiňoval získal bronz.

AMA MX1 – První dvě kola vedl Jakub Pilch, bohužel při předjížděcím manévru Marcelem Šlechtou o sebe tito dva zavadili a Pilch se odporoučel zkoumat hlinito písčité podloží zblízka. Něco podobného však v dalším kole potkalo právě i vedoucího Šlechtu a než jsem ho zahlédl vyjíždět zpoza dvojáčku od lesa, už byl ve vedení Dan Paleček. Co by náhoda nechtěla, i ten šel po chvíli dolů a protože by to už asi bylo trapný, David Vítek si už vedení udržel. Za ním si zlepšil druhou příčkou náladu Pavel Dočkal a Paleček to stihl ještě na třetí pozici. Opeňáky zde vypisovat nebudu, ty už jste si beztak vyhledali ve výsledcích a tak zbývá tohle vyprávění zakončit nějakým moudrem.

Protože mě ale žádný nenapadá, omluvte mě, jdu na pívo… :)
Závody to byly super, kdo dorazil, nemohl litovat, k žádnému vážnějšímu zranění naštěstí nedošlo (pozdravujeme do špitálu jen pana Gottvalda) no a už se na tu naši Meteoriťáckou partu jezdců, časomíry, traťáků a všech okolo zase těším jak malej Jaryn, tentokrát do Vranova u Brna, kde jedeme další závod 14.9.
Se všemi tedy za chvíli na HT Group Motosport Meteorit cupu 2013 nazdar.


Jirka „BenJi“ Benáček4924
Dnes je: 27. 5. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: