home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
6. Meteorit Cup - Smrk - 22.6.2013
Zdarec Meteoriťáci. Tak jak jsem minule slíbil tak taky dělám a pro veškerou autentičnost jsem tento report začal psát ihned po závodech aniž bych se šel aspoň umýt... No, všeho s mírou a protože mi z toho smradu slzej oči a v pokoji se rozpouštěj plastový vokna, omluvte mě, jdu hodit sprchu... Tak a jsem zpět, čisťounkej, voňavej a natěšenej, až vám popíšu, jak to vypadalo 22.6 ve Smrku u Třebíče. Jel se tam už v pořadí šestý závod Meteorit cupu a to znamená, že jsme se dostali za polovinu sezony.

Tentokrát jsem na místo vyrazil sám a protože to mám z baráku asi jen 50km a ostatním se nechtělo nocovat v autech, vzal jsem cestovní Yamažku a vyrazil tempem 120km/h na místo. Sotva slicky okusily štěrk příjezdové cesty, postavil jsem strojovnu vedle stodoly a šel se mrknout na trať, kde už borci Manovi kmitali jak fretky a kropili a kropili a vozili jednu cisternu vody za druhou. Povrch srovnán do dálnice, počasí vyšlo parádně a tak už jsem jen cinknul řediteli, kde vězí a s odpovědí, že je za pět minut na místě jsem se mohl vklidu navečeřet pletýnky se salátem.

Jakmile sám nejvyšší Pavel dojel, šli jsme věšet sponzorské bannery a posléze udělat první část přejímky. Pár z „nás/vás“ se nahlásilo a protože už bylo po desáté večerní, šli jsme sednout do čepu a… pili zrzavou vodu s bramborovým louhem. Řeknu vám ale, že je parádní si uvědomit a pak vidět, jak fotříci od potomků nebo sami krosáci celej tejden makaj v práci, po večerech montujou mašiny, chystají výbavu, pak se X kilometrů po večerech kodrcají kárama ze všech koutů té naší malé české kotliny, rozbijí bivak, nahlásí se a pak konečně zaslouženě po vší té dřině příjdou do hospůdky mezi další, stejně takto postižené a vychutnají si tu pohodu posedět, pokecat a popít s krosákama. Zkrátka taková druhá rodina :). Půlnoční cestu do karavanu nám zpříjemňoval lehký deštíček, který bubnoval do střechy ale popravdě, to mi bylo uplně putna a vytuhnul jsem spánkem spravedlivých.

Když už budík ráno notnou chvíli řval, uvědomil jsem si, že mám též i nějaké ty povinnosti a tak proběhla ranní hyena, dát se do richtiku a šupem udělat přejímku, kdy se tentokrát nahlásilo 185 jezdců. Poté už jen doplnit tekutiny do dehydratovaného těla, pouštět jezdce do měřáku a posléze vyběhnout nahoru do depa poslechnout si rozpravu.
Opět se štěstí usmálo na několik jezdců, když si mohli odnést kšiltovky a chrániče hrazd, které věnoval Motosport Milostný, turboenergiťáky od Zdeňka Doupovce a novou přední tuším Dunlopu od Radka Roszičky.


Junioři

No a jakmile Svaťa Manů přestal po trati vozit kropící cisternu, Junioři si dali své zaváděcí kolo do první rozjížďky dne.
Jako první se ve zkrácené startovní zatáčce objevil Jirka Kružík o kterém jsem psal již v Heřmanicích, bohužel byť nikdo nespadl v první zatáčce, v průběhu úvodních kol na rovince k lesu za prvním odskokem dost škaredě lehl Tomáš Gottvald a jelikož je má práce pořadatele důležitější než ta reportérská, běžel jsem pomoci sebrat značně dobitého a otřeseného jezdce z tratě a tudíž jsem absolutně nepostřehl průběh jízdy, protože následovala stabilizace pacienta a následný odvoz rychlou. Dle výsledků se ale nejlépe dařilo Martinu Andrusivovi, když projel do druhého kola na vedoucí pozici a již před sebe nikoho nepustil a naopak si to pojistil skoro patnáctivteřinovým náskokem, za ním se usadil Ondra Havlíček s podobným průběhem jízdy a třetí cíl proťal Filip Gros, když v polovině závodu předjel bramborového Kružíka.
Druhou jízdu okořenilo hned několik momentů. První se udál na roštu samotném, kdy se do brány zapíchl Havlíček. Andrusiv opět bezkonkurenčně, tentokrát hned od startu na čele, za ním chvíli Kohoutek, kterého ubil svým zapůjčeným čtyřtaktním 450 bucharem Osička avšak dlouho si pódia neužil, protože si nezvyklý stroj v jedné zatáčce zašlápl a pozici tak přenechal… hádejte komu, ano, Havlíčkovi, který se z poslední pozice prodral jezdeckým polem až na třetí místo. Klobouk dolů draku!


Dámský pohár

Dámský pohár tentokrát měl účast slabší, protože na Vysočinu dorazilo „jen“ 19 závodnic. A když už nebyl žebřík natřískán k prasknutí, závodnice nám alespoň předvedly luxusní souboje. Nejvíce to samozřejmě vřelo na špici, kdy tentokrát nechyběly jezdkyně HT group racing teamu Simonová s Hromkovou a první jmenovaná hned od startu vedla. Za ní se zavěsila Berounová a v druhé zatáčce to ještě vnitřkem zkouší do vedení, Simonová ale otevírá šoupátko své 250F dříve a když se dvě perou, situace využívá Laňková a jen tak tak není první. Simonová tedy drží v prvním kole špici, za ní Laňková a Mlýnková předjíždí Berounovou na rovině od lesa. První dvě jezdkyně letí palbu zhruba s vteřinovým rozestupem a ostatním se vzdalují, Mlýnková kontroluje třetí a na čtvrtou Berounovou vystrkuje drápky Hromková, která jí nedá po dvě kola solidně vydechnout. Bohužel se mi posléze ztratila z očí a dle výsledků nejspíše odstoupila. Její pozici tak střídá parádně agresivně jedoucí Vítková, v předposledním kole se dostává passem z vnitřku na čtvrté místo a i když to Berounová zkouší, do cíle soupeřku nestihne zdolat.
Druhá jízda je následující, holeshot tentokrát Laňková a tři kola vede, za ní Simonová, která však dokáže chvílemi vyvinout ještě větší rychlost, soupeřku nadjíždí, podjíždí a touha po zlatém kovu ji žene vpřed, omezovače řinčí div ušní bubínky nepraskají, třetí po startu opět Berounová avšak jízda má podobný ráz jako ta první a tak Mlýnková opět stahuje na bronz. Simonová už je v čele a Laňková si to nechce nechat jen tak vyfouknout a nedá sokyni prostor klidu. I Vítková se namlsala čelním umístěním a zuby nehty si jde za svým cílem, to jest čtvrtou příčkou v cíli.


Elite - Vladimír Ryšánek

Kategorie Elite se tentokrát stala kořistí Vládi Ryšánka. Už od ranních tréninků jeho soupeři sami uznale kývali, že mu to tam prostě sedí a i kvalifikace o 2,5s na druhého to potvrzovala. Do úvodní jízdy však nejlépe odstartoval Marek Jaskulski z Polska a sekundoval mu chvíli Marek Štolfa s Martinem Kočím a Tomášem Weberem. Ryšánek odpálil na šesté pozici ale šlo vidět, že se zdravě nasr—l a že si dnešek nenechá jen tak vzít. Weber bohužel padá vzadu u lesa a tak je o jednoho soupeře méně, zatím se úvodní pětice dotahuje na prvního poláka, který měl chvilku párvteřinový náskok, na rovince k lesu následuje palba jak z kulometu, dva, tři řízci vedle sebe, Ryšánek tam do toho letí taky a od lesa už je jezdec 444 ve vedení, ještě chvíli drtí, než ho amok opustí a pak už si pozici jen kontroluje. Karel Noha bohužel pěkně rozjetý závod opouští pro defekt zadního kola a velice mile mě překvapil dvoutaktní dvěstěpadesátkař Peťa Pokorný. Dává jednoho frajera za druhým a byť cílem jen těsně projíždí před Zbyňou Macalíkem, se kterým se dlouho hašteřili, uhájí třetí místo.
Druhá jízda již měla o kapánek klidnější průběh. Jaskulski opět na čele ale po pár zatáčkách už jde Ryšánek suverénně do vedení a co kolo všem ujíždí. Štolfa, který v první jízdě taktéž pěkně soupeře prohnal bohužel v druhé zatáčce padá a odstupuje a nejrychlejší jezdec na oranžové 350 Zbyňa Macalík drtí třetí flek. 2 kolečka bylo docela nůďo, rozestupy, každém si pozici díky únavě už jen hlídal, to však neplatilo pro dabl Weber vs. Pokorný div jsem si hlasivky nevyřval. Pokorný na sedmém místě, Weber za ním, zkouší podjíždět vnitřky, dvoutakťák vymetá venky, Weber to tam pošle a je vepředu, Pokorný tahá, od zadních kol lítá bordel všemi směry a soupeře zdolává, Weber znovu posílá vnitřek a další výměna, Pokorný to ještě zkouší a je tam, o pár zatáček dále zase změna pořadí a nebýt konce, asi by se tam hašteřili ještě doteď. Naštěstí i Meteor je limitován osmi koly a tak v této ruské ruletě lépe dojíždí s vteřinovým náskokem Pokorný.


Veteráni

Vetoši – před závodem jsem namotivoval turbopilota Milana Haráska, ať to tomu Novosadovi jen tak nedá a se slovy, že se nemíní nechat vyrazili do prvního kola. 101 Novosad je však domácí, na trati zná každé zrnko písku a tak si dojíždí pro holeshot po zadním kole, za ním Harásek a další amokář Roszička vedou celou tu sedmatřicetičlennou grupu. Ve třetím kole jde před Roszičku trošku tvrdším atakem další polák Špiewok a pozice jezdců jsem na chvíli přestal sledovat, protože můj pohled spočinul na úsměvné situaci, kdy manželky těchto nadšenců svým partnerům ukazují pořadí a fandí mnohdy více, než leckteré puberťačky :). Když jsem se ale vrátil zpět k dění na trati, Novosad si jistojistě jel pro první šedesátibodový příděl a nutno uznat, že neměl konkurenci. Otáčky jeho stroje vůbec neklesaly za žádné situace a prostě plynoval tam, kde ostatní brzdili i očima. Pět vteřin po něm dojíždí Harásek a s dalším cca desetivteřinovým odstupem Špiewok.
Druhá jízda Go!!! Novosad, Harásek a opět Roszička, tentokrát ho na třetí pozici atakuje Doupovec a celkově mi příjde, že je jízda rozdělena na samostatné závody v závodě. Novosad vs. Harásek, Roszička vs. Doupovec a za nimi teamoví kolegové z KRTZ, Ilčík vs. Foretník vs. Malý a dále pak Pelhřimovští Kolbl vs. Vondrů vs. Hemr. Ke konci se ještě semele bitva dvou prvních, Harasek se drží, párkrát to tam zkouší ale nezdolává až jednou při ataku dostává na odskoku k cíli megapant, který jen tak tak se štěstím ustál a tak už raději v posledním kole zvolní a dojíždí pro jisté druhé místo.


Amatéři MX2

AMAtéři byli i tentokrát rozděleni samostatně na MX2 a MX1. Menší motorky začínaly a nebýt toho, že se po startu v druhý točce požďuchli a polovina z nich se tam zasekla, nebylo by až tak na co koukat :). Myslím to samozřejmě ze srandy. Polišenský na čele, druhý Topinka a třetí Trojan, který dnes prostě moc chce a tak jde během pár kol do vedení. Kde se vzal, tu se vzal na druhé příčce Fexa (přiznám se, že jsem ho zaregistroval až v závěru a tak jel asi klidně a to se mu vyplatilo, třetí dojíždí Bouchal, který si jel své a musel během závodu zdolat jen jednoho soupeře. Druhá jízda následující: Opět hromadný crash po startu, tentokrát mladý Michal Špiewok ihned ve vedení a za ním Jirák. Tito dva jmenovaní si mohli jet nikým neohroženi své, jen za nimi se pořadí vyměnilo a lépe vyšlo pro Fexu před Topinkou a Polišenským. Během této kategorie musím zmínit zcela perfektní službu traťových komisařů Jury Studeníka, byť pádů nebylo moc, mávali opravdu naprosto perfektně, při zastavení jezdce prapor vyvěsili, při pádu mávali a pokud došlo k nepřehledné situaci, naprosto luxusně odkláněli. Chlapi, díky, radost se koukat a spolupracovat s vámi.


Amatéři MX1

Jako předposlední vždy vyjíždí kategorie AMA MX1. V této divočině nejlépe vypálil Peťa Vybíral s Michalem Vlkem a Peťou Gottwaldem za zády. V této karegorii mě napadla myšlenka, že by některým přesedlat na menší obsah neuškodilo, protože to s nimi slušně zametalo. To ale neplatilo řekněme pro první desítku jezdců, protože se do čela po chvíli dostává mladá puška Šlechta a za ním velkomezeříčský Yamahář Michal Slavík. Vlk se jim snaží sekundovat avšak na lepší než třetí pozici tentokrát nedosáhne. Jakmile se postavili za start podruhé, tentokrát v této síti uvízl Petr Gottwald, kdy se píchl do brány a vyproštění pár vteřin sežralo. To samé se přihodilo i Marceli Šlechtovi, ten však nezazmatkoval, zatnul pravým zápěstím tvrdej knedlík, bránu na drsňáka překrtkoval dopředu a alou všem vytřít rybník. Vlk s ním tentokrát držel krok a pořadí si borci nevyměnili, třetí příčku tahal Dočkal avšak byl zdolán Vybíralem a dokonce i Slavíkem, který tentokrát obsadil bronz.


Open - Petr Stloukal

No a v Openech bylo jasné, že na sebe veškerou pozornost strhnou Kosmák se Stloukalem. Kosmodrak první runda tradá do vedení a 12sek náskok, druhou už to ale bylo peklo. Odpálil sice na špici ale teamovém kolega Stloukal po něm a ve třetím kole před něj. Kosmáč dvě kola drží za Stloukym šponu, nadjíždí si ho, bohužel hodil v zatáčce při ataku lehkou lišku a tak musí opět dotahovat. Nemusím vám říkat, že oba letěj palbu jako kráva a při jejich stylu, rychlosti a manévrech co předváděli mi párkrát údivem i plomby z tlamy vypadaly. Tentokrát si však dvanácti sekundovej náskok vybojoval Stloukal a tak jsem prohrál sázku o pět škopků, že ten den vyhraje Kosmodrak. No co už.

Pak už jen vše poklidit, předat poháry a šampáňa na vyhláško, zatleskat a pogratulovat všem vítězům a pln super dojmů z dalších krásných závodů Meteorit cupu hrnout k domovu. Vážení nevím jak vy ale já si to užil a jen počítám dny do dalšího závodu, který se jede 5.7.2013 v Žamberku


Jirka „BenJi“ Benáček | Foto: Liliana Suchanová4739
Dnes je: 8. 4. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: