home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
5. Meteorit Cup - Dolní Heřmanice - 8.6.2013
Zdarec HTgroup Meteoriťáci. Protože do mě reje čím dál víc lidí, že mi to s reporty poslední dobou nějak trvá a kdy už konečně sednu ke klávesnici a začnu psát postřehy ze závodů, vynasnažím se pro příště jako línej lajdák polepšit a ty mý cancy zkusím psát ihned druhý den po závodech, dokud je na mě ještě prach či bláto z tratě a smrdím celodenním potem. Takže věřte, že můj výklad bude opravdu jako živý. Bohužel jsem podnikatel, musím se přes týden starat o business a tak toho času není nazbyt. Ke všemu teď už nebudu vydělávat tvrdou měnu abych měl co do huby ale hlavně kvůli šťávě do nádrže protože jsem konečně vítězně po roce složil motorku a tak místo, abych vám psal reporty jsem se šel sám na celý minulý víkend projet. Snad mi tedy bude to prodlení článku odpuštěno :-). Už se bando mezi vás děsně těším.

Dost už ale sebezpytování a jdem vážení na věc. Oproti předchozím závodů se na nás tentokrát sluníčko usmálo a byť předchozí dny pršelo, v Heřmanicích se trať ještě musela kropit. Arteam se opět vynasnažil nachystat vše do puntíku a vybudovali i nový mycí kout, jen během dne ho nikdo nevyužil, v bufetu byla usměvavá obsluha a vadou na kráse snad mohla být jen komplikovanější příjezdová situace k trati, protože se opravovala jedna ze silnic z VelMezu do Heřmanic. To však pořadatelé Malí ovlivnit nemohli a tak alespoň včas dopředu po internetu instruovali, jak se na místo co nejjednodušeji dostat.

Já tentokrát nezvykle dorazil až ráno a zatímco šel můj motokrosem posedlý otec chystat depo, já zdrhl do boudy budky a s Ráďou a Pavlem Berounem jsme mastili přejímku čítající 193 jezdců. Když jsme vylezli ven, mohl jsem leda tak mlsně pomlaskávat. Tréninky v plném proudu, povrch ideál, počasí paráda a všichni kolem vysmátí a v družném hovoru, prostě přátelská atmosféra a tak se mi to líbí.

Při polední rozpravě byli jezdci opět preventivně upozorněni na pravidlo žlutých vlajek (diskuze k tématu na FB profilu Meteorit cupu, kam můžete psát veškeré vaše názory, nápady, dotazy či poznámky) a mohli jsme losovat o motocyklové ceny od firmy Motosport Milostný Třebíč, zelené energiťáky od nestárnoucího a stále zrychlujícího veterána Doda Doupovce a jeho megarivala Radka Roszičky, který opět věnoval jednu luxusní 120ku gumu.

V průběhu pauzy ještě na trať vyjela cisterna a povrch lehce zkropila, protože se do toho sluníčko začalo obouvat. Než se ale mladé pušky alias Junioři nachystali na start, polovina toho stačila vyschnout a slíbené zaváděcí kolo pomalu ztrácelo na významu. Jelikož se sice závody dělají srdcem a hlavně hlavou, pro bezpečnost si to úvodní kolečko mlaďasi přecejen dali.


Junioři

Poprvé ten den jsem tedy mohl pozvednout startovací tabulku s 15ti vteřinami, tůrování motorů nabírá na intenzitě, napětí vrcholí, pět vteřin, všech 28 pilotů drží půl až třičtvrtě plynu, já odskakuji z tratě, žebřík padá a jako turbostřela se do čela dere Ondra Havlíček, hned vedle se mu tam cpe Filip Gros a bleskově se drží i skoro domácí Jirka Kružík. Havlíček a Gros stanovují hned od začátku velmi vysoké tempo a radost poslouchat Grosovu rozdivočenou dvácu neúnavně dotírající na prvního jedoucího závodníka. Za nimi se tvoří lehká mezera a dál to vodí Kružík jehož postupem jízdy zdolal zezadu jedoucí Andrusiv a malé Kružíkovo zaváhání stačilo i k tomu, aby se před něj dostal ještě Haruda. Velice mile překvapil Klouda, který začíná chytat v závodech stabilnější výsledky a postupně se stále zlepšuje.
Druhá jízda těchto střelců byla neméně napínavá. Tentokrát se do čela žene Yamahář Kružík opět s Havlíčkem v závěsu a svými růžky potrápil soupeře i Musil. Sotva jsem doběhl ze startovní rovinky k trati, Kružík už z prvního místa stojí a marně se snaží nastartovat svůj stroj (zradila technika) a v čele ho tak střídá Musil. Je opravdu radost sledovat první pětici, protože všichni jedou pospolu a sebemenší zaváhání se trestá ztrátou pozice. Klouda jede druhý ale v dalším kole se před něj dostává opět stabilně jedoucí Gros, využívá své chutě po vítěztví a jdem rázem i do čela. Andrusivovi se v Heřmanicích taktéž daří a svého soka překvapil útokem v předposledním kole. Do cíle dojíždí jen asi s vteřinovou ztránou ve složení Andrusiv, Gros a Osička.

Kategorii 85+65 bohužel uvádět nebudu, protože dorazilo pouhých 7 jezdců. Nevím, čím to je zapřičiněno ale jezdí sem stále méně omladiny a tak je holt lavinový efekt spuštěn. Na jedny závody přijede o motorku, dvě méně, ostatní si řeknou, že to nemá cenu a příště taky nedorazí a tak to jde dále. Zkusme tedy vymyslet, jak tuto kategorii více zatraktivnit a přivést omladinu k tomuto úžasnému sportu. Náměty opět můžete psát na FB profil Meteorit cupu.

Dámský pohár - Vedoucí šanpionátu, Simonová jela společně s teamovou kolegyní Hromkovou na mistrovství světa a tak měla domácí Laňková o dvě vážné soupeřky ulehčenou práci. Ihned od startu nasadila vysoké tempo a začala se suverénně ostatním vzdalovat. Ani její největší rivalka Mlýnková na ni tentokrát nestačila a dokonce po menší chybě upadla hned v prvním kole. Druhou příčku tak obhajovala Kellerová a na její záda se tlačily Berounová s Vítkovou, jejíž výkon byl opravdu na hranici možností motocyklu, byť byla handycapována svým strojem z kategorie 85ccm oproti 250tkám. Menší obsah dohání umem a posílá pravidelně i když do protihrany i největší trojitý skok na trati. Obě závodnice dojíždějí i druhou Kellerovou avšak do cíle se již pořadí nezmění.


Dámský pohár

Do druhé jízdy opět Laňková vyrazila stylem start-cíl, Mlýnková tentokrát nezaváhala a drží si na jistotu druhou pozici. Třetí Ehlová na dvoutaktní 125 se jezdeckým polem lehce propadá a střídá ji opět Kellerová. Ta však v jednom výjezdu zavadí o boční svah, zavrávorá, situace ihned využily Vítková s Berounovou a soupeřku předjíždí. Chyba se nevyhne i Berounové, která upadá v jedné z kolejí a tak se z bronzu opět může radovat Vítková.

Kategorie Elite aneb "nejlepší z nejlepších" hned po Openech, MX1 a Juniorech :-), zkrátka hobby senior. Tam to byl orchestr, jehož kapelmajstr byl Peťa Stupka. Teda ze začátku mu zatápěli Honza Tománek, který si střihl pomyslný Holeshot a hned za ním rakeťák Roman Koutný se Zbyňou Macalíkem ale Stupka je nezadržitelně zdolal přičemž se za ním pořadí lehce promýchalo a druhou příčku tedy nyní držel Tománek a po něm jde jak pitbul po buřtu Štolfa. Ani Weberovi, který startoval z páté pozice se chybička nevyhnula a propadl se až na 10. flek a ihned podobně následuje Tománek, jehož to stálo dalších pět pozic. Škaredý pád s choulostivým zraněním "pytle" (domyslete si jakého) měl Ryšánek na cílové lavici. Vše ale dopadá v rámci možností dobře a tak jsme se mohli naštěstí jen dobře zasmát. Stupka stále s desetivteřinovým náskokem v čele, o stříbro je řežba Štolfy s Macalíkem a brambory tentokrát kontroluje Bradáč před Nohou a Kulajtou.
Druhá jízda měla podobný průběh s tím rozdílem, že byť Stupka opět vodil závod, již neměl tak suverénní náskok a skupinka Nohy, Štolfy a Bradáče se ho docela držela. Víceméně však jak odstartovali, tak také dojeli.


Elite

Koho si dáme teď? Tak třeba Veterány. Už od rána jsem se těšil na souboj Novosada s Haráskem a nevím, zda existuje MX telepatie ale borci mi přání splnili, když Novosad střihl holeshot a Harásek po něm! Vydrželo jim to však jen dvě kola, protože první jezdec nejspíše padá (neviděl jsem) a dostává tak kolo, byť se pak do závodu připojil právě za Haráska, který již tou dobou měl 15 vteřin náskok na druhého Malého, na kterého zle dotírali Kölbl s Nesejtem avšak do šachovnicového praporu jej už nedokázali zdolat. V druhé jízdě si však všichni zúčastnění spravili chuťové pohárky. Novosad opět první a za ním Harásek, co tři zatáčky to zkouší do vedení ale nedaří se, byť mnohdy jen o chloupek. Třetí tentokrát dojíždí Kölbl a po nevydařené první jízdě si bodově přilepšil Doupovec čtvrtou příčkou namísto šesté z první jízdy.


Veteráni

I AMAtéři MX2 byli plni překvapení, protože to, co se sehrálo po startu jsem viděl jen ve videích z youtube, naživo naštěstí nikoliv. Až do té chvíle, kdy se do sebe po startu dva borci zaklesli a jeden z nich se namotal tomu druhému doslova do zadního kola přičemž to podle šumů z depa odnesly kolenní vazy. Než jsme tu změť těl a techniky ze sebe vymotali, ostatní se mezitím po trati prohnali do druhého kola. Od startu do cíle všem ukazoval záda Petr Matyáš. Ve druhém kole jsme byli svědky vcelku ostrých soubojů, kdy jeden pilot v zatáčce zavírá druhého přičemž když se situace uklidnila, udělal se z jezdců souvislý vláček po celé trati a tak druhou příčku ukořistil Popovych a těsně za ním třetí Bouchal. Druhou jízdu Holeshotí Šmerda. Dlouho však vedení neudržel a vzápětí šli dopředu opět Popovych s Bouchalem a třetí tentokrát dojel Matysík.

"Dospělí" AMAtéři MX 1 – zde si po delší době tréninkově zkusil konkurenci Josef Osoba běžně jezdící kat. Elite. Suverénně soupeřům ujel ale vzhledem k tomu, že zde není bodově hodnocen, vynecháme o něm povídání a soustředíme se na pravé "AMA" jezdce. Vybíral vede, za ním Velkomeziříčský Slavík, ten však tempo nevydržel a před něj zarputile jde Dočkal. Ze sedmé pozice se už hrne budoucí junior Šlechta a po pár kolech protivníky zdolává až ke zlaté pozici., druhý dojíždí Vybíral a třetí Dočkal. Druhou jízdu si jezdec na Hondě startovního čísla 277, Pavel Dočkal výrazně polepšil když mu ideálně vyšel start a nikým neohrožován si kontroloval vedoucí pozici. Tentokrát na něj nestačil ani Petr Gottvald a závodnické štěstíčko společně s umem se usmálo i na Romana Svobodu, který jen těsně vybojoval třetí pozici, když ho v cíli zkusil stáhnout ještě Šlechta.


Amatéři MX2

Do závěru již tradičně patřila kategorie MX1 Open kdy po celý den konkurenci nenalezl Vašek Kovář. V první jízdě mu chviličku sekundoval jen Brendl ale naději českého motokrosu se nedá vzdorovat a tak např. Již třetí v cíli dostal skoro jeden a půl minutovou ztrátu, přičemž přávě třetí jedoucí Dobeš jel opravdu velice pěkně. Do druhé jízdy Brendl nenastoupil a tak jsme kromě Kováře na špici mohli vidět i pěknou bitvu o druhé místo, která nejlépe dopadla ve prospěch Zimolky, hned za ním Dobeš a jen těsně Dvořák.

Celkově se závody z mého pohledu vyvedly. Početná divácká kulisa byla svědkem moc pěkných sportovních momentů, počasí vydrželo, bufet se vyžral tuším až do morku kostí a i když jsem byl večer uplně grogy, byl jsem spokojen a příjemně unaven. Úplným závěrem chci poděkovat všem zúčastněným, jak závodníkům samotným, pro které je radost takové závody pořádat tak hlavně lidem "za oponou" tzn. Našim záchranářům, jmenovitě Aleně Riegrové a Honzovi Emmerovi (ostatní bohužel jménem neznám a tak jim poděkování prosím tlumočte :-). Všem časoměřičům ze skupiny Cobra time Františka Bočka z Plzně a traťovým komisařům dua Jurů Studeníků z automotodromu Brno. Bez všech vás by to vážení nešlo a jsme velice rádi, že do tohoto šíleného kolotoče jdete pokaždé s plným nasazením s námi.

Tímto už pro dnešek vážně končím, protože se mi pozadí a nejen to přilepilo vedrem k židli. Takže kamarádi, se všemi v sobotu ve Smrku u Třebíče ahoj !


-Jiří "BenJi" Benáček-Foto k článku: Petra Srnská


4727
Dnes je: 4. 4. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: