home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
4. Meteorit Cup - Vranov u Brna - 25.5.2013
Zdarec Meteoriťáci. Tak už i Vrancl máme za sebou a že to byl nějakej hukot. Televizní rosničky se z počátku týdne předháněly kdo dá optimističtější předpověď na víkend a když byla jejich poslední slova 15 stupňů a přinejhorším pod mrakem, napsal jsem na web pozvánku, že se bude nač těšit a že bude idoš. No to jsem si teda pěkně naběhl. Meteorologickej balón totiž asi dostal zásah bleskem, protože se druhej den změnily parametry na deštivo, pod mrakem a 10 stupňů a tak jsem čekal, že po mě ve Vranově bude pár lidí hulákat.

Do depa jsem jel tentokrát s Vláďou Ryšánkem a oba naše tatíky jsme nechali, ať za námi dojedou až v sobotu ráno. Po cestě jsme se zastavili vyzvednout ještě pár náhradních dílů na Hondici a protože jsme se rozkecali, cesta ubíhala pěkně svižně. Až teda na pár přejetí důležitých odboček a nějakou tu českou, rozuměj nesmyslnou objížďku. Ve Vranově jsme chvíli ladili optimální místo k parkingu a protože nás pan Roman Malý ubezpečil, že i když by chtěl, přes noc elektrika nebude, věděli jsme, že budem v autě pěkně mrznout. Plán byl tedy jasný, trochu se ohřát tekutinami. Večer jsme s Ráďou a Pavlem Berounem přihlásili první desítky jezdců a pak už se šlo za zábavou. Někdo ke spodnímu bistru, někdo do depa a já mezi tím vším pendloval jak jojo. Protože mi už nohy ztěžkly pod náporem bílého vína a pár „paňáců“ domácí samohonky od kluků z Ivančic a okolí, odebral jsem se zpět do depa, kde jsme ještě do půl 3 drbali, jak kdybychom se roky neviděli. Já pak už definitivně zalehl ale mnozí to táhli ještě déle.


Rozprava

Asi vám nemusím vykládat, že se mi po těch 3 a půl hodinách spánku nechtělo ráno vůbec vstávat. Kór když na kapotu celou noc bubnovaly dešťové kapky a sotva jsem otevřel boční dveře a vypadl ven, zjistil jsem, že jsem si nechal boty pod autem a ty připomínají houbu na mazání tabule. Tak se rychle vyprdět, provést hygienu a tradá na druhou část přejímky (bohužel z ní mám tak nějak vokno :) a začal jsem vnímat až při polední rozpravě, kde jsme zamávali Lukynovi Staňovi, řekli si o žlutých vlajkách, probrali organizační náležitosti a šli losovat o ceny od Motosport Milostný z Třebíče (části výbavy na motorku), Radka Roszičky (opět nová přední guma) a reklamní předměty z Vranovského žlebu od Andrei Jahodové „ze spodního bufetu“. Zkrátka všichni krosáci pro krosáky.

Polední pauza skončila a už se ke startu hrnula první kategorie dne, tradiční Junioři. Jelikož neustále poprchá, terén je na Vranov nezvykle přijatelný, horší by bylo, když by bahýnko začalo tuhnout. Sotva rošt spadl, na čele se ukázal Kreslík následován Čížem, Grosem a Vítkem. První kolo bylo docela ostrý, sem tam někdo lehl, sem tam šly vidět ostrý lokty, když to někdo do točky nedobrzdil a opřel se o soupeře ale nejvíc mi tuhla krev v žilách při pohledu na lavici v nejnižším bodě tratě, kde všichni ale opravdu všichni dostávali na odrazu panty jak bejk a následoval klasický dvojitý dopad, kdy se jim motorka šmejkla na druhou stranu a pak zase uskočila jinam. Čekal jsem tam velkej průser ale naštěstí to borci zvládli bravurně a nikdo tam nelehl. Další kolo si už ale dávali větší pozor a to je jen dobře. První dva zmizeli kamsi do hloubi pole a tak první jezdil Gros. Vítek bohužel chytil pant na horním dvojáku, následoval pád jehož výsledkem byl odvoz na čtyřkolce a poškozené koleno. Druhou příčku tak vybojoval velice rychlý Havlíček a třetí místo obsadil Šimáček.


Junioři - Tadeáš Vítek

Druhou kategorií byli nezvykle Eliťáci. Po turbostartu vedl pole Lukáš Ducháček na italském hudrovadle značky Husqvarna, vypálil všem rybník holeshotem a rázem se začal vzdalovat. Borci naštěstí jedou opatrněji než junioři i když se tempo s každým dalším kolem postupně zrychluje. Druhou příčku drží polák Jaskulski a třetí na něj dotírá Ryšánek, který se jej ne a ne tři kola pustit. Bohužel se začala vyjíždět jedna optimální stopa a i jezdecké pole jEliťáků ve Vranově nezvykle prořídlo a tak se moc nepředjíždělo. Ryšánek kvůli zabláceným brýlím nic neviděl a tak je sundal. Vzápětí však od soupeřova zadního kola odlétl kámen a trefil ho přímo pod oko následkem čehož musel v předposledním kole odstoupit z třetí příčky, která tak lehce spadla do klína velkomeziříčskému buldozeru, Jirkovi Bradáčovi.

Na holky alias dámský pohár už opět regulérně „chčije“. Odpusťte mi, já tohle úsměvné přirovnání prostě musel použít :-). Klasika 96 Simonová vepředu, Hromková za ní ale Laňková a Mlýnková vytasily drápky a už jsou druhá, resp. třetí. Velice pěkně mě překvapila Dalecká, kterou jsem nějaký ten pátek v sedle neviděl. Drtila totiž na páté příčce a tak za sebou měla ještě 15 dalších soupeřek. Super podívanou byl i dvoutaktní souboj Vítkové s Ehlovou. Laňková postupně stahuje náskok Simonové, Hromková se tesá s Mlýnkovou o třetí flek a naše dvoutaktnice čmoudice se do toho taky opřely dost z ostra. Na to, že se eliťáci moc nepředjížděli, tady to vře v každém kole a graduje v předposledním, kdy Simonová dělá chybičku, vyjíždí na cílové rovince mimo trať do bahýnka, Laňková se toho mervomocí snaží využít, je vepředu ale přepálí utažený nájezd do posledního kola a Simonová si ji vnitřkem ještě stihne pohlídat. Hromková a Dalecká v samotném závěru také chybují ale tyto to stojí drahocené pozice a tak je cíl následující: Simonová, Laňková, Mlýnková. Protože 85 a 65 tentokrát přijeli jen 4 jezdci, jeli společně s DP. Jejich závod jsem ale pro napínavou dívčí bitvu příliš nevnímal a tak jen celkové pořadí: 1. Pytela, 2. Servus, 3. Pár a čestné první místo jedinému pětašedesátkáři Lukymu Janišovi.


Veteráni

Po dámách následovali Veteráni. Ti si jedou své. Nemaj zapotřebí se už tak honit a i když špice letí petelici, za nimi už vládne rozvaha. Šlechta drtí špici, po jeho skalpu prahne Coufal a Harásek následovaný Špiewokem a Doupovcem. V dalším kole jde už ale Harásek suverénně dopředu, druhou příčku udržel Coufal a třetí Šlechta.

V Openech, kam se přijeli ukázat další tváře Meteorit bohužel ne tak často jezdící jsme mohli zahlédnout třeba Mildu Špičáka, Honzu Brabce, Dejva Kosmáka, Urbana, Sloupského, Sklenáře a další... zkrátka bylo na co koukat ale popisovat vám to zde nebudu, na to si přijeďte na Meteorit příště sami ať ten koncert máte naživo :). Jen chci vyzdvihnout situaci, kdy Kosmič drtí špici, Špičák je na něj nalepenej a už ho může předjet. Oba ale vidí žlutý prapor, kvůli upadnuvšimu soupeři, OBA rázem zpomalí a bezpečně, neagresivně místo přejedou. Z takového jednání si berte příklad !!! Tohle z vás udělá pravé profíky a ne situace, kteoru budu popisovat za chvíli!

Amatéři byli v cajku, bylo jich opět jako psů a tak jen pořadí v cíli. MX2: Skoček, Papeš, Topinka, MX1: Slavík, Gottvald, Vybíral.


Amatéři

Po krátké pauzičce, kterou využil Pavel Jahoda v UNCčku pro srovnání pár kolejí jsme se už mohli těšit na druhé jízdy, klasicky začínající Juniory. V čele je opět Číž ale v druhém kole jde dost škaredě přes rejdy ve středním sjezdu a motorka i jezdec letí v saltech ze srázu. Škaredě vypadající pád se ale naštěstí obejde bez zdravotní újmy jen s pohmožděninami a pár hmotnými škodami. I tak je ale jezdec ze hry venku a vedení tak bere stálice Havlíček a za ním Musil, Gros a skoro domácí Klouda. Dvě kola do cíle se smekne Musilovi v hlavním výjezdu zadní kolo, chytne levý a pravý pant a stroj jej katapultuje hlavou přímo do země. Borec zůstává ležet uprostřed tratě a teď přichází ten okamžik, který jsem zmínil u OPENů. Přibíhají pomocníci, stále na zemi ležícího jezdce se snaží stabilizovat, stroj uklidit z tratě, traťák mává jak o život, já stojím uprostřed tratě a odkláním ostatní ale ti ne a ne ubrat (teda až na světlé vyjímky). Tím jste mě opravdu chlapi naštvali. Uprostřed tratě leží váš kamarád, jeden z vás a vám za to nestojí ani ubrat a ohleduplně z důvodů bezpečnosti ani okolo v klidu projet? A kdo se vymluví na to, že by pak kopec nevyjel tak kecá, protože ti, co ubrali (i na stopětadvacítkách) kopec v klidu vyjeli. Při odklánění o mě dokonce pár jezdců v plným kalupu zavadilo, div jsem sám nespadl! Takže se laskavě proberte. Pro příště, když někdo nezpomalí či bude předjíždět pod žlutou vlajkou, budou mu ze závodu odebrány body. Neděje se to naštěstí často ale žlutá vlajka je pravidlo které se NESMÍ porušovat a ti, kterých se to týká by si měli sáhnout do svědomí.


Open - Milan Špičák

Náladu mi zvedli a úsměv na rtech opět přinesli jEliťáci. Ryšánek tentokrát nezvykle dobře odstartoval ale opět je v čele vidět červeno bílý stroj Ducháčka a za ním Broňa Hanzl. Ten ale má v druhém kole v úvodním výjezdu před lavičkou panty, ubírá a situace tak využívají jeho soupeři, kteří se přes něj přeženou silou uragánu. První stále Ducháček, tvoří si náskok, druhý Jaskulski a třetí se zezadu dotáhl Bradáč. Dále se pořadí lehce mýchalo ve složení Klinko, Mácalík, Ryšánek a Kuda ale úvodem zmíněnou trojici již na podiu neohrozili

Druhé jízdy dámského poháru probíhaly již v tuhém blátě. Simonová opět v čele, druhá Hromková a třetí tentokrát Ehlová avšak v další zatáčce se pořadí promýchalo a Laňková s Mlýnkovou se opět vydávají stíhat první závodnici. Pro těžké podmínky se již narozdíl od první jízdy příliš nepředjíždělo, jedna vyjetá ideální stopa to nedovolovala a tak dojely ve zmíněném pořadí. V samostatné kategorii dvoutaktů si stejně jako v předchozím závodě lepší druhou jízdou vyjela zlato Vítková před Ehlovou a Krejčovou.

No a protože jsem trouba a někde jsem ztratil papíry s poznámkami, zde musím naše vyprávění o Meteoritu utnout a slíbit, že další závody, které se jedou 8.6. v Dolních Heřmanicích opět popíši poctivě :-)


Mějte se a v sobotu se všemi ahoj.

-Jiří "BenJi" Benáček-Foto k článku: Lucie Cinová
Foto z rozpravy: Petra Srnská4668
Dnes je: 8. 4. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: