home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
3. Meteorit Cup - Dalečín 12.5.
Zdarec Meteoriťáci. To je palba, to to letí. Ani jsme se nestihli nadát a už máme za sebou tři závody a ten čtvrtý, ve Vranově u Brna nám už klepe na dveře.

Sotva jsem vstal den po Vílanci z postele, už jsem měl v hlavě Dalečín a tak jsem ten čtrnáctidenní mezičas ukrátil brouzdáním po motoinzerci, když jsem vybíral můj případný budoucí stroj a nebo jsem se bavil tím, jak mnozí pilně trénují a stanovují si po Facebooku cíle do dalších klání. Ne, fakt nejsem žádnej stalker, ale mnohdy to působilo úsměvně a na druhou stranu i já jsem si v Dalečíně uvědomil, že si musím dávat pozor na to, co do článků píšu, protože tyhle mé vejšplechty opravdu někdo čte :-).

Jak už je u nás oblíbeným zvykem, opět jsme na místo dorazili již den předem, tentokrát nezvykle v sobotu. U nás dva dny v kuse pršelo a ani po cestě na místo se situace nelepšila. Do depa jsme dorazili v doprovodu sice slábnoucího ale důkladného mrholení a i když už dorazilo vcelku dost lidí, mohli jsme si vybrat luxusní flek hned naproti hlavní budově, jak jinak než co nejblíže občerstvení. Postavit stan s bočnicemi už pro nás byla jen otázka minutek a tak jsem se vzápětí převlékl do něčeho suššího a chvátal za Ráďou a Pavlem udělat večerní přejímku. Potom už následoval pokec u pochutin a tekutin dle libosti a v jednu ráno jsem zalezl za volant dodávky do spacáku a snažil se usnout. I když jsem po probuzení vypadal jak zmačkaná plechovka redbullu, docela jsem si za těch pět hodinek do vstávání spočinul a tak jsme se v druhé části přejímky zdárně prodrali celými 216ti jezdci. Věřím ale tomu, že když by nepršelo, dorazilo by lidí ještě podstatně více. Ti, co nedojeli ale mohli jen litovat. Ráno už nepršelo a i když první trénink probíhal na měkčím podkladu, na ten druhý už to byl pěkný povrch a do závodů si troufám říct celodenní "idoš". Při rozpravě se tentokrát cenami rozhodně nešetřilo a opět tak můžeme poděkovat společnostem Motosport Milostný, Htgroup, Zdenku Doupovcovi za energiťáky a Radku Roszičkovi za fungl novou přední Dunlopu. Pecka!


Open + MX1

Protože se už od časných ranních hodin v občerstvení klepaly řízky, kolem poledne to tam vonělo tak, že by se jimi napral i leckterý vegetarián a tak, protože se snažím trochu shodit, raději jsem šel pobíhat po trati místo čichání té vůně a udělal jsem jedině dobře, protože chvíli po rozpravě už startovala kategorie Juniorů. Té se zúčastnilo i pár Áčkařů, jmenovitě třeba Kosmák, Sukup, Kovář, Urban a já nevím kdo ještě. Nějvíce mě z toho chumlu ale zaujal jezdec startovního čísla 68, Ondra Havlíček, protože zmíněné republikány solidně proháněl. O naší MX špičce ale dál psát nebudu, protože na to mají svou kategorii a vrátím se k Meteoriťákům. Teď se ale chlapi neuražte, letíte neuvěřitelně ale víte, jak to myslím ;-). Havlíček v čele, za ním Kohoutek a Vítek. Tito tři se ostatním lehce vzdalují, protože v dalším kole už mají nad čtvrtým jedoucím Osičkou 6 vteřin náskok. V témže kole jde do čela Kohoutek namísto Havlíčka ale hlavně chci vyzdvihnout výkon Dana Srnského, který, byť na domácí trati, jel parádně a vídáme ho na čele závodů stále častěji. Vítek úvodní dvojici stále dotahuje a ze zadu se na polovičním obsahu přibližuje i Osička. Tito dva mají spolu několik velice pěkných soubojů a mnohdy jsem čekal i fyzický kontakt tělo na tělo, protože si to tam posílali dost z ostra. Borci se rvou jako tygři ale nakonec projíždí cílem v pořadí Kohoutek, Havlíček, Osička, Vítek a Srnský.

Kategorii 85 tentokrát vůbec uvádět nebudu, protože dorazilo velice málo jezdců a přecijen osm motorek na trati, která má průměrný čas 2:20:00, no zkrátka nebylo by o čem psát. Podobně to platí pro Dámský pohár protože jsem jej popisoval v předchozím, samostatném článku zde na Gtčku.

Eliťákům tentokrát vypálil rybník Honza Tománek. Ryšánek, který ho ve Vílanci proháněl se na startu píchnul do žebříku a vyrážel na stíhačku až v době, kdy poslední jezdci pole skočili spodní dvoják u silnice. Tománkovi většinu závodu sekundoval Stupka a tito dva měli i stejné mezičasy. Třetí drtil Červinka a za ním Bradáč, ve kterém chytly saze a v půli jízdy šel na bronzovou pozici. V té samé chvíli upoutal mou pozornost výkon Marka Štolfy, který se mi zjevil před očima z původní cca 15té pozice až na pátém fleku. Ten ale do cíle neudržel a vybojovanou radost z toho mohl mít Mácalík.


jElita

Veteráni, opět sorry ale jela spousta nových tváří (i když ve spojení s touto kategorií to je úsměvné) a hlavně mladší a starší zvlášť a to už bych vážně nestíhal sledovat. Na to prostě má mozková kapacita nestačí.

AMAtérů bylo krásných 40 za žebříkem a nebyla by to tato kategorie, kdyby v první zátočině někdo nespadl. Někteří se nedostali ani tak daleko a tak jsme byli svědky i možná knockoutu Kloudy, kdy se notnou chvíli po pádu nezvedal. Pak ale pod náporem adrenalinu vstal a pokračoval v závodě. Nevím ale, zda to byl z jeho strany rozumný nápad, přecejen se tam chvíli motal jak já po deseti pivech. Holýšot si dal Gottvald ale sotva jsem otočil hlavou na druhou stranu, už byl v čele Štěpán Diviš na malý Kawině a začal pelášit jak postřelenej zajíc. Do druhýho kola už měl asi 8 vteřin náskok, což jsem vůbec nepochopil. Pak ale začal značně uvadat a propadat se polem stále hlouběji. Ve vedení ho vystřídal Popovych (obdivuju časoměřiče, že to jeho izolepový číslo byli schopni přečíst, příště už ale budeme barvy a tvary čísel důsledně kontrolovat tak nechci vidět žádnou tmavošedou izolepu na černým podkladu, kapišto borci?). Nečitelné číslo ale nemělo vliv na jeho výkon a tak jezdil na špici. Měl ale co dělat s Lukášem Topinkou, který Popovyche přeskakoval na horní lavici a do cíle dojeli opravdu těsně vedle sebe. Třetí dojel po stíhací jízdě Marcel Šlechta. A teď si možná rejpnu, táto, kup mu jeho vlastní motorku. Ten kluk jede parádně tak ať se nemusíte střídat na jednom stroji a mladej může k roštu přijet na svý ;-). A ne, Marceli seniore, že mi to vrátíš na přejímce :)


Amatéři

Opeňáků tentokrát bylo taky krásných 40 a tak bylo opravdu na co koukat. Po startu valil Urban první místo ale Sukup nenechal nikoho na pochybách, že zde bude ten den nejrychlejší a tak se po pár kolech dostal do vedení. Na druhé místo se po pěkném souboji s Kovářem dostal Kosmák a odsunuli tak Urbana na bramborovou pozici.

Úvod druhé jízdy Juniorů měl opět nejlepší jezdec no. 68, Havlíček a to i přesto, že se za rošt postavili znovu Áčkařia kteří sotva co dojeli do cíle, automaticky se opět postavili za startovní rošt. Havlíček si však tentokrát nenechal vzít příležitost k vítězství své kategorie a vedl od startu do cíle. Druhý jel Mára Šimáček ale Dalečínská trať tentokrát opět lépe sedla Kohoutkovi a hlavně Osičkovi, který ve finiši ukořistil stříbrnou pozici a nutno podotknout, že letěl opravdu moc.


Junioři

Na druhou jízdu jELITE jsem se těšil jak Jaryn. Tentokrát si úvodní dvojice pořadí vyměnila, když lépe odstartoval Stupka ale po sjezdu, kde se pár borců poťukalo a vzájemně zablokovalo už šel do vedení opět Tománek, Stupka zase druhý a třetí jel Mácalík následován Nohou s Bradáčem. Před oba tyto jezdce se ale v polovině jízdy dostal dvoutakťák Štolfa a skupinka jela dost pohromadě. Bohužel se ale vyblokovali v jedné z utažených zatáček, Noha musel jít tvrdě na brzdy a Bradáč, který byl doslova nalepen na jeho zadním kole už neměl kam uhnout a tak do soupeře najel a musel počkat, až ten zvedne stroj, nastartuje a z drážky odjede. Tím oba ztratili dost času a hlavně se pořadí výrazně promýchalo. Tománek, Stupka a Mácalík byli tři stálice na čele ale popisované situace nejlépe využili Weber a Jaroš, kteří si tak polepšili o pár bodů.

AMAtéři opět Gottvald po startu ale na spodním sjezdu k silnici opět hromadná ťukanice a tak se pole postupně roztáhlo. Turbojezdec na malé Kawě opět z čela vytuhl kamsi do hloubi ale i tak bylo nač se dívat. Jen vám opravdu nejsem sto popsat vývoj soubojů, protože na špici byl co tři zatáčky někdo jiný. První spadl, dva ho předjeli, třetí najednou první, druhý spadl atd... tak to šlo až do chvíle, kdy mlaďas Šlechta opět zabojoval zezadu a vodil pole, byť ho soupeři ke konci dotahovali, první příčka už byla jeho.

No a závěr patřil mistrům, jmenovitě Sukupovi, Kosmákovi, Kovářovi a 37mi dalším.

Díky všem za účast, já jakožto divák, který se nějakým nedopatřením zamýchal do organizace jsem si Dalečínské závody převelice užil, opravdu to byl den plný parádního motokrosu a teď už mě omluvte, začínám se nedočkavostí třepat na 25.5 do Vranova u Brna ;-)


-Jiří "BenJi" Benáček-Foto: Petra Srnská
4880
Dnes je: 4. 4. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: