home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020: Výsledky po 1. odjetém závodě v Pacově!

Osička Group Meteorit O´Neal Cup 2020 zahájil sezónu v Pacově!

1. Meteorit Cup odstartuje již tuto sobotu!

Meteorit Cup odstartuje koncem června! Těšíte se?

Meteorit Cup 2020 - Vyjde nám datum prvního letošního závodu?

Meteorit Cup stále čeká na start sezóny!

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
2. Meteorit Cup - Vilánec 27.4.
Zdarec Meteoriťáci. Nevím jak vy ale já se do Vílance těšil už v Dubňanech a tak se ani nedivím, že mě podvědomí probudilo v pátek ráno o pěti hodinách s tím, že už přece nemá cenu dál spát, když se podvečer odjíždí na závody. Hmm děkuju, mozku. Celej den jsem byl pracovně skoro nepoužitelnej a tak než abych něco zprasil, udělal jsem si raději volno a nachystal si věci. Když už jsem ten půlden nějak přetrpěl sledováním supercrossu na youtube a cvičením, o pěti odpoledne jsem nasednul na autobus, tradá do Třebíče, do vesničky střediskové všeho světového motokrosu Meteorit cupu, tam mě samotnej říďa Pavel a jeho pravá ruka Ráďa vyzvedli a už jsme si to svištěli mezi pole, louky, rybníky a lesy na samotnou trať.

Sotva se sprinterek s karavanem vyškrábal příjezdovou cestou k budově s bufíkem a zaparkovali jsme, trochu nám spadly čelisti. Trať sice zarovnaná ale uplně suchá a rozoraná tak, že na ní byly samé hroudy. Pavla by se v té chvíli krve nedořezal ale Michal Zelený, majitel areálu už po místě lítal s těžkou technikou a makal jak šroubek. Snad ten kluk ušatá ví, co dělá. Věděl, sice brigádničil do bůhvíkolika do rána (odhadem do tří) ale po probuzení jsme našli trať krásně vyžehlenou, prolitou vodou a snad i pampelišky na louce otáčel tak, aby to s okolím ladilo a bylo vše eňo ňuňo. Prostě mňamka.
Ještě se vrátím k večeru. Oproti očekávání jsme na přejímce nahlásili jen 40 lidí ale o to víc jsme pak s jezdci probírali možné úpravy a vylepšení Meteoritu takže pokud máte nějaké náměty, co by se vám líbilo apod., můžete nám to napsat po FaceBooku a nebo ještě lépe, dojeďte den předem na závody a sejdeme se u občerstvení :-)..

Ráno už se skóre počtu lidí na přejímce trochu srovnalo a tak jsme časoměřičům předali soupisky čítající 20 rodinných dvojic a hlavně 206 jezdců. Co mě mrzelo, tentokrát dojelo jen 6 !! pilotů na 85 a 65kách. Veliká škoda. Co ale kde kdo nečekal, všude jinde by tuto kategorii zavrhli a příště by se už nejela. Pavel Malý udělal pravý opak a tak příště v Dalečíně, kdy dorost dle kalendáře neměl jet tak pojede ať si malí závodníci také příjdou na své a podpoříme mladé talenty.

Tréninky jednu chvíli vypadaly jak prolog na Erzbergu. Kam se člověk podíval, všude samá motorka a nebo jezdec. Když se vše ale před polednem uklidnilo a byly zapsány kvalifikační časy, šlo se na rozpravu a losování. Byli jsme z Pavlových úst opět informování o systému žlutých vlajek (přecijen byli ve Vílanci i začínající AMAtéři), dozvěděli jsme se, že tito pojedou zvlášť MX 1 a MX 2, poděkovali jsme sponzorům (HT Group, Motosport Milostný, Zdeněk Doupovec, Pavel Málek ze Sportgroup a další) a během toho všeho po trati stále jezdil Michal Green a znovu upravoval.


Juniori poprvé

Junioři si pro jistotu kvůli kropení dali zaváděcí kolo a sotva se opět seřadili za rošt, mohlo se začít. Jak s dělobuchem v zadnici vypálil Petr Stloukal, který jel s přeškrtnutým číslem jen tréninkově a tak sorry Lolo, dál o Tobě ve spojitosti s juniorkou psát nebudu, protože jasně, republikánskej opeňák je ještě kapánek jinde...i když...
Holeshot ve své kategorii získal Jirka Kružík a na zádech měl jen těsně Tadeáše Vítka a Martina Andrusiva, než se ale kolem mě celé to stádo prohnalo, Andrusiv šel nekompromisně do čela a vydal se na malé 250F stíhat vepředu jedoucího Stloukala se 450. Nepostřehl jsem přesně, co se stalo ale další pilot mladý věkem ale velký výkony, Tomáš Osička jede až někde na chvostu pole a ve třetím kole opouští trať. Andrusiv letí jak čunče a suverénně se všem vzdálil, v současnosti na druhé pozici jedoucí Vítek si situaci kontroluje a až Kružík měl co dělat, aby za svými zády udržel Kohoutka, Doláka, Vysloužila a Dokulila, všichni ve vteřině od sebe.


Pětaosmdesátky

85ky a 65ky psát nebudu, protože jsem kvůli šesti jezdcům závod nesledoval a tak se rovnou přesuňme k MMČR Dámskému poháru. První zatáčkou projela na čele Hromková, avšak po chybě ji ve vedení střídá Simonová, druhá Laňková a třetí Berounová, kterou blockpassem pod prostřední lavicí vzápětí předjíždí Mlýnková. V druhém kole má Simonová již 6 vteřin náskok. Ze zadu stíhající Antošová se v průběhu jízdy prodrala na 4. pozici a o páté místo zuří dívčí válka mezi Berounovou a Hromkovou. Jezkyně s číslem 14, Hromková drtí, co se dá a dotahuje se na soupeřku, v posledním kole jsou nalepeny na sobě, v nové, technické pasáži vystrkuje Hromková na zpomalovací špici růžky ale Berounová pozici stále drží, v tobogánech jakbysmet, na spodní táhlé roletě jedou vedle sebe avšak výjezd k cíli vychází lépe Hromkové a tak dojíždí šachovnicovým praporem Berounová jen vteřinku za ní. Dvoutaktnice šmoudice letí také jako pilky. Vítková velkou lavici na 85ce vytahuje tělem co to dá, aby ji na malé motorce doletěla a mnohdy to hraničí s FMX, za ní se drží Ehlová a třetí dojíždí Krejčová.


Lucie Simonová

Kategorie Elite, ach ty moje srdcovko. Vážení, tentokrát to byly závody s velkým Z a budu na ně dlouho vzpomínat. To se může jít Villopoto, Dungey a ostatní klouzat.
78ka Stibůrek se řítí po startu a rve pomyslnej holeshot, druhej jezdec z kvaldy Ryšánek hůř odpálil a vyjíždí na 8. pozici. Za Stibůrkem letí Tománek, Partyka a Červinka. Partyka odpadá a jeho pozici střídají zmínění a dotahuje se Weber a Homola. Ryšánek jde v dalším kole už na třetí pozici a Weber mu nedá vydechnout. V polovině jízdy Ryšánek valí na pár vteřin do čela ale Tománek úder vrací, tempo se zvyšuje, třetí Weber bojuje s dotahujícím se Červinkou, Homolou a Mácalíkem.
Dvě kola do cíle, Tománek stále na čele ale síly docházejí, občas vidíme na skocích panty, Ryšánek v tlaku nepolevuje a ukazuje soupeři přední kolo, když se dva perou, Weber je stáhl a přiřítil se i zbytek vláčku, Homola z páté předjíždí Červinku, Ryšánek to v posledním kole ještě třikrát zkouší ale jen těsně útoky nevychází, 259 Tománek letí do cíle, za ním 444 Ryšánek, 21 Weber, 116 Homola a pátej 1ka Červivnka. Uff vážení, měl jsem vyřvaný hlasivky na doraz.

Veteráni, minule jsem vás chlapi v reportu opomněl a tak to dnes nahradím. Borců je přesně 40 a tak se nemusí dělit na samostatné jízdy 40+50 a 60 a jedou dohromady. Novosad jak mnohdy suverénně na špici avšak tentokrát mu velice zdatně sekunduje Kölbl a ocitá se v jedné chvíli i ve vedení. Za nimi se tvoří skupinka KRTZáků ve složení Ilčík, Foretník, Malý a dojíždí Doupovec a Kratochvíl. Novosad jde zpět do vedení, Kölbl drží dvojku, Začínají souboje jak v juniorce. Malý drží své tempo a dotahuje na čtvrtou příčku, dopředu šel i Doupovec ale před cílem podlehl tlaku Malého.


Veteráni

AMAtéry jsem tentokrát neviděl celé jen jsem si všiml na špici jedoucí půjčené motorky Jury Kružíka a pilot „amatér“ dával na lavici NoFoot.. To se mi moc nelíbilo ale budiž. AMA mx1 Šlechta po startu ze 7.fleku hned do čela a tradá, nazdar. Vzal čáru a upaloval dopředu. Za něj se prodral se čtyřvteřinovou ztrátou Krutilov a zaslouženě vybojovanou třetí pozici získal Slavík.

Opeňáci si chvíli počkali na kropení a když cisterna odjela z tratě, mohli si dát zaváděcí kolo. Toho využila asi jen polovina pole. Start - v čele Stloukal, Tesař a Charvát a tempo s nimi držel Jatel, Pučálka, Smejkal a Zimolka. Pučálka drtí čtyřipáďu a jde na 4. flek a i Smejkal odsunuje Jatela z pozice. V pátém kole střídá na druhé příčce Tesaře Charvát s endurem od Husabergu a i Smejkal dlachní malou Kawičku vpřed. Jatel se dotahuje do elitní pětky na bramborovou pozici a top 5 uzavírá Zimolka

Sotva Stloukal dojel do cíle, sjel 50metrů z cíle ke startu a znovu se postavil za rošt druhé jízdy Juniorky. Mohl si natrénovat i opakovaný start, protože levé polovině spadl žebřík o vteřinu později a tak se dalo repete. Protože jsem hlava děravá a po týdnu si přesně nepamatuji průběh závodu, píši si poznámky. No a zkuste si psát něco smysluplného ve vedru, rámusu a ve stoje opřenej o vlastní koleno. Sotva to teď po sobě přečtu ale vypadá to na něco jako „Ti dva první jedou fakt pěkně“ takže borci, berte to ode mě jako velkou pochvalu :-). Andrusiv opět vepředu ale ve třetím kole mi zmizel z dohledu a tak se čela ujímá suverénně na špici jedoucí Osička, který první jízdu vynechal. 15. sek za jeho zády jede Kohoutek a jak přes kopírák stále se stejnými časy jedoucí Vítek. Čtvrtý Gros a pátý Haruda.


Juniori podruhé - Tomáš Osička

V druhé jízdě Dámského poháru byly souboje značně tvrdší. Úvodní zatáčku výborně projela Antošová, když ostatní jezdkyně podjela vnitřní stopou a ujala se vedení s Hromkovou, Simonovou a Mlýnkovou za zády. Ve třetím kole projela Laňková zatáčku před výjezdem čistěji, využila nabranou rychlost k přeskočení Mlýnkové na skoku a doslova kolem soupeřky prosvištěla na 3. pozici. Zkušeně jedoucí Mlýnková si však v další zatáčce nenechala tento útok líbit a zdolala ji nazpět. V průběhu jízdy se Simonová dostává opět do čela, jihomoravská Mlýnková se posunuje až na druhou pozici, bronz náleží Antošové, čtvrtá je Laňková a pátá projíždí šachovnicovým praporem Hromková. Celkově 1. Simonová, 2. Mlýnková, 3. Laňková.

Elite druhá runda – vepředu Mácalík a Karel Noha a za nimi Červinka, ten však po pár zatáčkách zkoumá Vílanec zblízka a padá. Ryšánek se opět ze zadu z 9. místa dere vpřed. Červinku na třetí příčce střídá Schovajsa a Ryšánek už je za nimi. Noha ve čtvrtém kole útočí na prvního a zdolává ho a pár zatáček do cíle získává bronz Ryšánek.


Jelita

Veteráni měli druhou jízdu taktéž velice napínavou. Sice byl Novosad opět v čele jak je u něj zvykem ale tentokrát na něm byl celou jízdu nalepen Malý a do cíle dojíždí jen s půlvteřinovým rozestupem. Kölbl jistil třetí pozici a čtvrtý a pátý dojíždí Ilčík a Fotetník.

Bohužel si ihned v prvním kole přivodil zlomeninu ruky polský jezdec Rebenstock a tak se start AMAtérů o chvíli zdržel kvůli nutnému ošetření jezdce. MX2ky od AMAtérů byly závody pěkné ale přiznám se, že jsem si nedělal poznámky, protože těch jezdců bylo na mě na trati prostě moc a nestíhal jsem to podrobněji sledovat. Tak tedy alespoň celkové výsledky: 1. Papeš, 2. Hemr, 3. Hronek, 4. Lang, 5. Polišenský. Ve větší kategorii se start absolutně nevyvedl Šlechtovi, když zůstal stát na úvodní rovince ale bouchly v něm saze a jal se předjíždět. Než vjeli do druhého kola, byl už vprostřed pole a dvě kola před cílem již jezdil na druhé pozici. První místo držel Krutilov a třetí Michal Slavík.

Poslední kategorií byli tradičně OPENi. Krásný start předvedl Jatel, když vypálil druhý ale v následující zatáčce došlo ke šťouchanici a bohužel si stroj zašlápl. Stloukal opět suverén s minutovým náskokem na druhého jedoucího Smejkala ale rád bych vyzdvihl výkon Adama Dobeše na 125ce, kdy celou jízdu nedával vydechnout matadoru Pučálkovi a pět kol před cílem jej nepolevujícím tlakem udolal a nakonec dojel jen 6 vteřin i za Smejkalem.


Juniori potřetí - Lola

Vážení, měl jsem toho po celém dnu dost. Závody opravdu parádní a moc jsem si je užil ale 18 jízd je 18 jízd, do toho neustálé lítání z kopce do kopce, občas čekačka kvůli kropení či sanitce... Bylo to krásné ale bylo to náročné. A to jsem ještě neměl na starost nějakou zodpovědnější funkci, třeba jako osazenstvo sanitek, které tentokrát naštěstí nemělo moc náročnou službu a velice jim děkujeme za lékařský dozor či jsem se nemusel probírat papírovou válkou jako vrchní časoměřič Franta Boček ze skupiny Cobra time. Obdiv maj i mistři traťáci a jde prostě vidět, že to nejsou žádný vemínka posbíraný po dědině u tratě ale profíci na slovo vzatí.

Tečkou za celým dnem byla zpáteční cesta, protože osazenstvo vozu oslavovalo první místo v Elitech několika litry zrzavého moku a tak jsem se k domovu dovezl jejich dodávkou sám někdy k deváté večerní. A i když tyhle články asi nečte, omlouvám se tímto i Pizzařovi, který mi dovezl večeři, ale protože jsem byl uplně grogy, ihned jsem padnul do postele a usnul a tak si ji borec asi zbaštil sám.

Takže vážení, ve chvílích volna trénujte, chystejte výbavy, stroje a své tělesné schránky a se všemi se těším na viděnou 12.5 v Dalečíně. Krosu zdar !!!


-Jirka „BenJi“ Benáček-Foto: Petra Srnská4824
Dnes je: 11. 7. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: