home  |  mx bazar  |  fotoreporty  |  archiv METEORIT CUP
aktuality  |   z domova  |   ze světa  |  

Meteorit Cup 2020 - Vyjde nám datum prvního letošního závodu?

Meteorit Cup stále čeká na start sezóny!

Meteorit Cup 2020 - Závod v Gbelech zrušen!

Kalendář Meteorit Cupu 2020!


Meteorit Cup - Report ze slavnostního vyhlášení!

Informace k vyhlášení Meteorit Cupu 2019!

Registrace čísel již od pátku 13.12.2019!!!

REGISTRACE do seriálu Meteorit Cup 2020

Meteorit Cup 2019 - Důležité informace nejen ke slavnostnímu vyhlášení!!!

Formulář žádosti o licence 2020

Meteorit Cup 2019 – KONEČNÉ VÝSLEDKY PO DESÍTI ODJETÝCH ZÁVODECH
Vyhlášení METEOR CUPu 2012

To nejlepší na závěr... :-)Tahle větička mě napadla, když jsem si uvědomil, že vyhlášení výsledků Action Racing Meteor cupu za rok 2012 bude suverénně poslední z celé republiky. Na tuto dopředu dlouho propagovanou akci jsme se sešli 9. února v kultůráku ve Starči u Třebíče a předem říkám, supr akce, stálo to za to jen to holt některé žaludky nerozdejchaly. Ale o tom později.


Přilehlé ulice obce se plnily přijíždějícími vozy a v sále to vypadalo jako na rockovým koncertě. Díky teamovému jezdci no. 1, Liboru Kratochvílovi z CMX jsme měli zamluvena VIP místa ihned u podia a díky za to, protože v sále už bylo odhadem 400 lidí a po půl 6, kdy akce započala už myslím nebylo kam sednout.Úvodního slova se zhostil patron jihomoravského motokrosu, Pavel Malý a průběžně jsme zrekapitulovali uplynulou sezonu. Připomněli jsme si zrušení 2. jízd ve Vranově pro nesjízdnost tratě, blátivou Mohelnici a třeba i zajímavost jako mezinárodní účast více než 6ti národností, což je na "krajáč" opravdu sekec mazec. Celkem tedy loni jelo 633 jezdců (o 60 méně než 2011), ale protože jsou Malí jako rodina srdcaři, v jejich nadšení nepolevují a jdou do toho i letos.

Jako novinka zazněl hlavně nový patronát Meteor cupu a to spolupráce s HT Group, takže už nejenom hokejky budou zaštítěny kvalitním partnerem. :-)

Připomněli jsme si i nešťastné zranění kamaráda Lukáše Stani, který na vyhlášku byl také a za potlesku ve stoje všech zúčastněných převzal pohár za vítězství v životním závodě. Protože jsou Meteoráci jedna velká rodina myslím, že jsem nebyl jediný koho to napadlo, ale byl to opravdu krásný a silný okamžik a díky za něj.

Následovalo poděkování všem kamarádům, spolupracovníkům a sponzorům, bez kterých by nebylo možné uspořádat tak pěkné závody. Jmenovitě časomíra pana Vidláka, resp. časoměřická skupina Cobra time Františka Bočka, traťoví komisaři Jury Studeníka, Sanitní služba Vyškov Dr. Zukala, záštita ČAM pana Šefla, server GTmotocross Aleše Drlíka a samotní sponzoři. Liu.Jo za poukázky v hodnotě 100tis pro jezdkyně MMČR Dámského Poháru, Petr Hronek za sponzorství téže kategorie a pak podporu Meteor cupu od firem Vrtal s.r.o. - velkoobchod nápojů, Garko – výrobce sportovních pohárů, Motoshop Milostný Třebíč za věcné ceny do poledních losování, Autoservis Otřísal za poukaz na 10tis pro nejlepšího pořadatele závodů, hotel Stern za raut a Janu Smékalovi z fy. SZA-STAV za 12 poukázek v hodnotě 1000Kč do SX haly v Mohelnici.Poté již došlo na samotné vyhlášení, kdy bylo pozváno vždy prvních 10 jezdců z každé kategorie. Vyjímkou byl jen Dámský pohár, kdy jsme mohli shlédnout závodnic 20 a konečně vidět tyto pilotky v civilu, když nejsou v přilbách za skly brýlí a neroštují nás hlínou od jejich zadních kol. Každý vyhlášený obdržel spolu s věcnou cenou i 2 "losovací piškoty" a ty pak mohl vhodit do připravených sklenic a zvolit tak nejlepší trať loňské sezony. Tou se staly Dolní Heřmanice. Nejspíše také jako poděkování za to prasátko, které pro závodníky měli na posledních závodech zdarma připraveno. Obdržený šek na 10tis od Jiřího Otřísala však Petr Stupka daroval na rekonvalescenci kamaráda Lukáše Stani.

Poté už proběhlo jen společné focení všech výherců a už jsme se hrnuli na raut, který byl opravdu královský. Klobásky, sýry, šunky, řízečky, pečivo, saláty, dortíky, zákusky, štrůdly, laskominy... sliny cákaly na všechny strany a bylo slyšet jen spokojené funění :-).Aby všem řádně slehlo, mohli se jít občerstvit do "pekla" což byl bar umístěn po schodech o patro níže a přezdívka to byla vskutku příznačná, protože koho peklo schvátilo, málem už nenavrátilo. Na pódiu se do toho z husta pustila (snad to tipnu správně) punk rocková formace Vernus 08 a playlist obsahoval songy jako Anální víla, Vrtošivá rajda apod. Borci složili i novou motokrosovou hymnu, která byla tak "vostrá" až mi to ztrhalo foťák, ale pařba dobrá. Klip k písni Jawa Pionýr atmosféru jen dotvořil a všichni se náramně bavili. Mí spoluhodojící u stolu už začínali býti lehce prostorově rozevlátí a tak jsem se po desáté večerní jakožto šofér raději odebral do auta na hodinku spánku. Pak už jsem se stavil jen naložit bezvládná těla a za zvuků druhé rockové formace The Voltage, která měla taneční parket slušně našlapán jsme po půlnoci odjížděli z místa k domovu. Podle zpráv vytrvalců se kalilo až do časných ranních hodin, ale to my už jsme neviděli, protože osazenstvo mého vozu po cestě ztratilo botu?!, peněženku?!, centrální zrcátko a jedenkrát i večeři.
Když to shrnu, opět akce, která stála za to a bude se na ni dlouho vzpomínat. Teď už tedy jen uklidnit poplašené vnitřnosti, pokračovat ve fyzické přípravě a 30. dubna se s vámi všemi těším v Dubňanech na shledanou.

- Jirka "BenJi" Benáček -Foto: Petra Srnská5219

 
>>>  spustit slideshow (3s)
Dnes je: 1. 6. 2020
Bannery:
Anketa:

TOPlist

Redakce:

Michaela Somerliková
Kontakt:
tel.: +420 737 365 709
michaela@gtmotocross.cz


Provozovatel:

Ivana Drlíková | GTSTORE.cz
Hotel Hukvaldy 24
73946 | okr. Frýdek-Místek
Czech Republic
IČ: 05966281
Kontakt:
Aleš Drlík
tel.: +420 777 699 907
info@gtmotocross.cz


Ceník inzerce:

KLIKNĚTE ZDE

Nápověda:

KLIKNĚTE ZDE

Partneři:

Bannery: